اخبار آلتکوین

قابلیت استیکینگ استارک‌نت تا پایان سال ۲۰۲۴ فعال خواهد شد

الی بن ساسون (Eli Ben-Sasson)، مدیرعامل استارک‌ور (StarkWare) در کنفرانس جامعه اتریوم (EthCC) که امروز در بروکسل برگزار شد از برنامه‌های این شرکت برای راه‌اندازی سیستم استیکینگ استارک‌نت تا پایان سال ۲۰۲۴ خبر داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر پروپوزال بهبودی (SNIP) در جامعه استارک‌نت در این باره منتشر شده که در صورت تصویب آن، به زودی سرویس استیکینگ در شبکه‌ آزمایشی عرضه و تا پایان سال نسخه اصلی آن راه‌اندازی می‌شود.

بن ساسون همچنین اعلام کرد در طول فرآیند توسعه، جزییات این سرویس جدید به صورت عمومی از طریق گیت هاب در دسترس قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت استارک‌ور معتقد است راه‌اندازی قابلیت استیکینگ به هولدرهای توکن‌‌های استارک‌نت این امکان را می‌دهد تا در فعالیت‌های اصلی یک شبکه غیرمتمرکز مشارکت داشته باشند.

وی افزود:

با گذشت زمان، به استیک‌کنندگان مسئولیت‌های بیشتری محول خواهد شد و پاداش‌ها مشروط به انجام این مسئولیت‌ها خواهد بود. پس از اجرای کامل پروتکل اثبات سهام، سپرده‌گذاران به عناصر کلیدی تبدیل خواهند شد که شبکه استارک‌نت را نگهداری و اداره می‌کنند.

راه‌اندازی قابلیت استیکینگ در شبکه استارک‌نت

بر اساس پروپوزال بهبود مذکور، کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری حداقل میزان توکن تعیین‌شده یا دلگیت (delegate) کردن آن توکن‌ها در شبکه استارک‌نت مشارکت کنند و پاداشی متناسب با میزان استیکینگ خود داشته باشند.

پاداش‌ها بر اساس پروپوزال منحنی مینت (minting curve proposal) که در ماه فوریه در جامعه استارک‌نت منتشر شد تعیین خواهند شد. بر اساس این پروپوزال، هرچه تعداد توکن بیشتری استیک شود، سرعت صدور توکن‌ها بالاتر خواهد رفت. با این حال، میزان پاداش سپرده‌گذاران کاهش می‌یابد.

پروپوزال منحنی مینت استارک‌نت - منبع: starkware
پروپوزال منحنی مینت استارک‌نت – منبع: starkware

بن ساسون می‌گوید ایده اصلی مکانیسم منحنی مینت، ایجاد تعادل است تا مشارکت را تشویق کرده و تورم توکنومیک را تحت کنترل خود نگه دارد:

این اطمینان حاصل می‌کند که توکن‌های STRK کافی برای فعالیت‌های دیگر شبکه در دسترس هستند.

بر اساس بیانیه شرکت استارک‌ور، سپرده‌گذاران پیش از برداشت دارایی خود، باید توکن‌های خود را به مدت ۲۱ روز در شبکه قفل کنند.

مدیرعامل شرکت استارک‌ور در رابطه با استیکینگ و آینده حاکمیت استارک‌نت افزود:

قدرت استیکینگ به مرور زمان به قدرت رای‌گیری تبدیل خواهد شد. این از این که افراد فعال در شبکه، در تصمیم‌گیری‌های آن نقش دارند اطمینان حاصل می‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا