رمزارز در ایران

🔴 دولت به خواسته ماینرهای ایرانی پاسخ داد؛ ابلاغیه رسمی دولت برای رفع مشکل ماینرها اعلام شد

امروز در نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس، محمود واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رئیس دفتر رئیس جمهور، طی نامه‌ای به ستاد مبارزه با قاچاق، از این ستاد خواست تا به وضعیت ماینرهای ارزهای دیجیتال ( خوداظهاری دستگاه های استخراج) در ایران رسیدگی شود.

 

وضعیت ماینرهای ایرانی مشخص شد

پس از تصویب مصوبه هیئت دولت در تابستان امسال مبنی بر سامان‌دهی وضعیت استخراج رمز ارز در ایران، دو نهاد وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق مسئول پیگیری وضعیت فعالان این حوزه از ارزهای دیجیتال در ایران شدند. مطابق این مصوبه تمامی ماینرهای ایرانی ملزم به ثبت دستگاه‌های خود در سامانه بهین‌یاب شدند. از آن تاریخ باید تمامی دستگاه‌های ماینر ارزهای دیجیتال در این این سامانه به ثبت برسند. همچنین دستگاه‌هایی که پیش از این ابلاغیه وارد کشور شده‌اند، باید عوارض واردات را به گمرک پرداخت می‌کردند. ماینرهایی ایرانی نیز مطابق این ابلاغیه عمل کردند اما به دلیل زمانبر شدن روال اداری این مصوبه، بسیاری از ماینرها علی‌رغم ثبت‌نام در سامانه معرفی شده، مشمول پرداخت جریمه شدند. ستاد مبارزه با قاچاق اعلام کرده بود که هنوز ابلاغیه از طرف دولت به آنها اعلام نشده است.

درخواست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

ماینرهای ایرانی به دلیل عدم هماهنگی میان نهادهای قانون‌گذار در کشور سردرگم بوده تا اینکه با تجمع در جلوی سازمان مبارزه با قاچاق، خواهان بررسی هرچه سریعتر وضعیت خود شدند. میهن بلاکچین نیز در راستای رسالت خود، خواهان رسیدگی به وضعیت ماینرهای ایرانی شد.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان متولی این حوزه و پل ارتباطی میان بخش خصوصی و قانون‌گذاران، طی نامه‌ای به دکتر محمود واعظی، خواستار بررسی وضعیت ماینرها در ایران شد.

ماینرهای ایرانی

تصویر فوق نامه این سازمان به دفتر ریاست جمهوری بوده که در آن برای رسیدگی به وضعیت استخراج‌کنندگان رمز ارزها در ایران اعلام همکاری کرده است.

ابلاغیه رسمی دولت برای رسیدگی به وضعیت ماینرها

روز گذشته و در تاریخ ۱۹ آبان ماه محمود واعظی رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، نامه‌ای را خطاب به ستاد مبارزه با قاچاق مبنی بر تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور اقدام صورت گیرد. متن این نامه را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

انتظار می‌رود که پیرو مصوبه هیئت دولت در تیرماه سال جاری و همچنین ابلاغیه رسمی دفتر رئیس جمهوری در روز گذشته مبنی بر رسیدگی به وضعیت ماینرهای ارزهای دیجیتال در ایران، شاهد برطرف شدن مشکلات و مسائل مربوط به این حوزه باشیم. بسیاری از فعالان این حوزه اعلام کرده‌اند که مشمول پرداخت جریمه‌های سنگینی از جانب ستاد مبارزه با قاچاق شده‌اند که امیدواریم با توجه به ابلاغیه روز گذشته، هر چه سریعتر به وضعیت این افراد رسیدگی شود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا