اخبار خارجی

دولت چین ۳ میلیون دلار یوان دیجیتال رایگان اهدا می‌کند

شهرستان سوژو (Suzhou) برای انجام تست بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC)، قصد دارد از طریق یک برنامه لاتاری، یوان دیجیتالی ایردراپ کند. در طی این لاتاری، به ارزش ۳ میلیون دلار یوان دیجیتال در بین برندگان خوش شانس توزیع می‌شود.

ایردراپ یوان دیجیتالی در شهر سوژوی چین

ایردراپ یوان دیجیتالی

در راستای انتشار رسمی این خبر در ۴ دسامبر ۲۰۲۰، شهر سوژوی چین برنامه دارد تا ارز دیجیتالی کشور چین به نام DCEP را به شهروندان سوژو توزیع کند. این ارز با رسم پاکت‌های سرخ (یک رسم چینی، که در طی آن در مراسم‌های خاص، چینی‌ها به یکدیگر در پاکت های سرخ پول هدیه می‌دهند) اهدا می شود.


برای آشنایی با ایردراپ به این مقاله مراجعه کنید: ایردراپ (Airdrop) چیست؟ توکن رایگان دریافت کنید


اخبار جدید امروز به دنبال گزارشات قبلی، اعلام کرده‌اند که مقامات سوژو می‌خواهند یک طرح آزمایشی برای یوان دیجیتال راه اندازی کنند. در این رویداد، این شهر برنامه دارد تا ۲۰ میلیون یوان (معادل ۳ میلیون دلار) را به همراه این رسم پاکت‌های سرخ (با ۲۰۰ یوان معادل ۳۰ دلار) در بین ۱۰۰.۰۰۰ برنده خوش شانس توزیع کند.

ثبت نام برای شرکت در این لاتاری از ۵ دسامبر شروع می‌شود و در ۶ دسامبر به پایان می‌رسد. دولت Suzhou در نظر دارد تا ۱۲ فستیوال آنلاین را دو برابر کند، تا برندگان بتوانند ارزهای دریافت شده خودشان را در آنها خرج کنند. برندگان این ایردراپ در تاریخ ۱۱ دسامبر (۲۱ آذر ماه) مشخص می‌شوند و از تاریخ ۱۲ تا ۲۷ دسامبر، ارزهای خود را در فروشگاه‌های آفلاین این شهر و فروشگاه‌های آنلاین تعیین شده توسط دولت، خرج کنند. فروشگاه‌های آنلاین، در سایت JD.com مشخص شده‌اند.

همزمان، مقامات شهر سوژو برخی دریافت کنندگان ایردراپ DCEP را انتخاب می‌کنند. این افراد می‌توانند از امکانات پرداخت آفلاین کیف پول دیجیتالی استفاده کنند.

برنامه لاتاری یوان دیجیتالی، به دنبال ایردراپ قبلی که در شهر شنژن (ShenZhen) رخ داد، اتفاق می‌افتد. در ماه اکتبر، دولت شنژن به ارزش ۱۰ میلیون یوان (معادل ۱.۵ میلیون دلار) ارز دیجیتال را در بین ۵۰.۰۰۰ برنده توزیع کرد.

به هر حال، برخی برندگانی که یوان دیجیتال را دریافت و خرج کرده بودند، از آن انتقاد کرده بودند؛ انتقاداتی مثل این که این ارز دیجیتال بانک مرکزی هیچ تفاوتی با روش پرداخت کنونی ندارد.

اما هیچ گزارش رسمی مبنی بر تاریخ عرضه DCEP منتشر نشده است. بانک مرکزی چین فعلا در حال آزمایش این ارز دیجیتال در برخی شهرهای چین است. مثلا در ۳۱ اکتبر در ۴ میلیون تراکنش، بیش از ۳۰۰ میلیون دلار یوان دیجیتالی پرداخت شده است.

در همین حین، ماکائو (شبه جزیره‌ای در دریای جنوبی چین) به یوان دیجیتالی علاقه‌ای نشان نداده است و اپراتورهای کازینوها نیز گفته‌اند که استفاده از ارز دیجیتال قابل پیگیری، این صنعت را فلج خواهد کرد.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا