اخبار عمومی

وب سایت صرافی کوین بیس باز هم قطع شد

ساعاتی پیش، صرافی کوین بیس یک قطعی بزرگ در سراسر سیستم خود را تجربه کرد که همه کاربران آن را در ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت) تحت تاثیر قرار داد. این صرافی به کاربران خود اطمینان داد که دارایی آن‌ها در حین کار برای حل این مشکل ایمن است. با این حال، تکرار این قطعی‌ها سوالاتی را در مورد قابلیت اطمینان به این صرافی ایجاد کرده است. گفتنی است این مشکل در حال حاضر حل شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، صرافی کوین بیس امروز از ساعت ۴:۱۵ صبح به وقت UTC (۰۷:۴۵ به وقت تهران) با قطعی قابل توجهی روبرو شد؛ به نحوی که این پلتفرم برای کاربران آن غیرقابل دسترس بود. این اختلال در زمانی که بیت کوین شاهد تغییرات قابل توجهی در قیمت است، بسیاری از کاربران را از دسترسی به حساب‌های خود محروم و نگرانی آن‌ها را تشدید کرد.

دلیل قطعی وب سایت صرافی کوین بیس

این قطعی قابل توجه در سراسر سیستم باعث شده خدمات این صرافی برای کاربران دسکتاپ و تلفن همراه غیرقابل دسترسی باشد. این اختلال باعث ناامیدی گسترده در میان کاربرانی شد که سعی در دسترسی به حساب‌های خود یا انجام تراکنش داشتند.

بازدیدکنندگان وب سایت کوین بیس با پیغام خطای ۵۰۳ «Service Temporarily Unavailable» روبرو می‌شدند. این خطای خاص معمولا نشان می‌دهد که سرورها یا در حال تعمیر هستند یا به اینکه دلیل ترافیک بیش از حد دچار مشکل شده‌اند.

از کار افتادن وب سایت صرافی کوین بیس
از کار افتادن وب سایت صرافی کوین بیس؛ منبع: کوین تلگراف

پاسخ سریع و اطمینان بخش کوین بیس به کاربران

در پی این قطعی، پشتیبانی کوین بیس به سرعت از طریق حساب رسمی خود در پلتفرم X با پایگاه کاربرانش ارتباط برقرار کرد. این صرافی در پستی که در ۱۴ می منتشر شد، به کاربران اطلاع داد که از این قطعی مطلع است و به صورت فعال برای تشخیص و حل مشکل تلاش می‌کند.

این شرکت به کاربران خود اطمینان داد با اینکه در حال حاضر نمی‌توانند به پلتفرم دسترسی داشته باشند، دارایی آنها امن است. هدف از این تضمین کاهش هراس احتمالی و حفظ اعتماد کاربران بود.

توییت کوین بیس
منبع: X

در همین حال، ناخرسندی کاربران به اوج خود رسید، زیرا گزارش‌هایی مبنی بر زیان‌های مالی قابل‌توجه به دلیل این قطعی منتشر شد. تحلیل‌ها نشان می‌دهد تقریبا ۵۰ سفارش فروش در بازار طی چهار ساعت اجرا شده‌اند که مبلغ تراکنش‌های آن بین ۲۵ تا ۱۸۰ بیت‌کوین است. بنا بر گزارش‌ها، به دلیل لغزش (Slippage)، یک نفر حدود ۱٬۵۰۰٬۰۰۰ دلار ضرر کرده است.

سوابق قطعی در صرافی کوین بیس

کاربری به نام Borovik در پلتفرم X به این خرابی‌ها اشاره کرده است.

وی در این باره گفت:

کوین بیس یک شرکت ۵۰ میلیارد دلاری است اما وب سایت آن ماهی یک بار خراب می‌شود!

در ماه مارس، با نزدیک شدن بیت کوین به بالاترین رکورد تاریخی خود، برخی از کاربران کوین بیس به دلیل نقص در نمایش، موجودی حساب خود را صفر گزارش کردند. سخنگوی کوین بیس بعدا اطمینان داد که این مشکل به خطاهای نمایش محدود می‌شود و تأیید کرد که همه دارایی ها امن هستند و مشکل به سرعت حل شده است.

علاوه بر این، قطعی دیگری در ماه فوریه رخ داد؛ زمانی که بیت کوین از مرز ۶۰٬۰۰۰ دلار فراتر رفت. این حادثه که به دلیل افزایش ترافیک ایجاد شد، بسیاری از کاربران را هنگام تلاش برای انجام تراکنش‌ها با خطا مواجه کرد.

گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده موجودی صفر به این مشکلات بیشتر دامن زد. تیم کوین بیس به سرعت این نگرانی‌ها را برطرف کرد و ضمن اطمینان به کاربران در مورد ایمنی دارایی‌هایشان، قول اقدام سریع داد.

این اختلالات مکرر نگرانی‌ها را در مورد ظرفیت کوین بیس برای مدیریت افزایش ناگهانی تقاضا برجسته می‌کند. چنین قطعی‌هایی مانع از فعالیت‌های معاملاتی می‌شود و همچنین بر اعتماد معامله‌گران به قابلیت اطمینان این پلتفرم تأثیر می‌گذارد.

در حالی که این قطعی‌ها برای کاربران صرافی ناامیدکننده است، جامعه کریپتو اغلب این رویدادها را خوش‌بینانه تفسیر می‌کند. برخی از کاربران اظهار داشته‌اند که چنین خرابی‌هایی ناشی از افزایش حجم معاملات است و نشان‌دهنده افزایش فعالیت و علاقه بازار است که می‌تواند به عنوان سیگنال‌های صعودی برای قیمت ارزهای دیجیتال تلقی شود. البته چنین اظهاراتی تنها در حد یک گمانه‌زنی است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا