اخبار خارجی

کلاهبردارن استخر ماینینگ بیت کلاب (BitClub) دستگیر شدند!

مقامات آمریکایی، ۳ نفر را به اتهام کلاهبرداری شبکه بیت کلاب (BitClub) دستگیر کردند. این افراد توانستند ۷۲۲ میلیون دلار از طریق طرح پانزی استخر ماینینگ از سرمایه گذاران کلاهبرداری کنند.

طبق گزارشات، متیو برنت گوتشه ۳۷ ساله، جوبادایا سینکلر ویکز  ۳۸ ساله و جوزف فرانک ایبل ۴۹ ساله متهم به کلاهبرداری و ارائه اوراق بهادار ثبت نشده از طریق شرکت در شبکه بیت کلاب شده اند.

دو متهم دیگر هنوز متواری اند

این کلاهبرداران ارقام جعلی ایجاد کردند که درآمدهای بیت کلاب از استخر ماینینگ بیت کوین خود را در حد فاصل آوریل ۲۰۱۴ تا دسامبر ۲۰۱۹ به سرمایه گذاران نشان می‌داد.

گزارش ها حاکی از آن است که گوتشه به همدستان خود گفته بود اهداف آنها سرمایه گذاران احمق هستند و آنها را گوسفند خوانده بود و گفته بود که این مدل را به پشتوانه احمق ها ایجاد کرده است.

سرمایه گذاران ترغیب به خرید سهام این استخر ماینینگ و هم چنین دریافت پاداش برای جذب سرمایه گذاران جدید می‌شدند.

گوتشه به همدستان خود گفته بود که درآمدهای این طرح پانزی را در زمان های مختلف کم و زیاد کنند، درحالی که ظاهرا ویکز در اواسط سال ۲۰۱۷ ایمیلی به سرمایه گذاران ارسال کرد که در آن خاطرنشان کرده بود از سرمایه سهامداران بیت کلاب برای خرید تجهیزات ماینینگ بیشتر استفاده نشده است.

جان تافور (John Tafur) مامور ویژه بررسی جرایم IRS گفت:

اتهام این متهمان ایجاد یک طرح پانزی پیشرفته است که شامل کلاهبرداری صدها میلیون دلار از سرمایه گذاران سراسر جهان است.

بیت کلاب مدت زیادی است که در عرصه ارزهای دیجیتال فعال است. این استخر مدعی است که از کارمزد تراکنش های بیت کوین ۱۳۶,۰۰۰ دلار دریافت کرده و نیمی از آن را در سال ۲۰۱۶ به بنیاد بیت کوین اهدا کرده است.

ظاهراً این استخر از به روزرسانی بحث برانگیز سگویت ۲ در سال ۲۰۱۷ پشتیبانی کرده است. سازمان بررسی جرایم IRS، دفاتر محلی IRS و FBI همگی در بررسی این پرونده حضور دارند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا