اخبار خارجی

همکاری تیک تاک با پلتفرم پخش موسیقی مبتنی بر اتریوم

سرویس پخش موسیقی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین آودیوس (Audius) با شبکه اجتماعی پخش ویدئوی تیک تاک همکاری می‌کند. هنرمندان آودیوس اکنون می‌توانند آهنگ‌های خود را در تیک تاک به اشتراک بگذارند تا کاربران این سرویس از آهنگ‌‌ها در ویدئوی خود استفاده کنند. با انتشار این خبر قیمت توکن AUDIO بیش از ۱۲۰٪ افزایش یافت و به ۳.۲۲ دلار رسیده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از decrypt سرویس پخش موسیقی آودیوس مشابه ساندکلود یا اسپاتیفای نیست. آودیوس یک سرویس کاملا غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین اتریوم است. این سرویس هم‌چنین اولین سرویس پخش موسیقی است که با شبکه اجتماعی بسیار محبوب تیک تاک همکاری می‌کند تا به هنرمندان امکان دهد که به آسانی آهنگ‌های خود را در این برنامه به اشتراک بگذارند. آودیوس به عنوان یکی از اولین شرکای تیک تاک برای ویژگی Sound Kit انتخاب شده است. این ویژگی، انتقال یکپارچه آهنگ‌ها به برنامه ویدئو محور تیک تاک را امکان‌پذیر می‌سازد. با وجود این ویژگی، هنرمندانی که آهنگ‌های خود را در آودیوس منتشر می‌کنند می‌توانند این آهنگ‌ها را در اختیار کاربران تیک تاک قرار دهند تا در ویدئوهای خود قرار داده و به مخاطبان ارائه دهند.

همکاری سرویس پخش موسیقی مبتنی بر بلاکچین آودیوس با شبکه اجتماعی تیک تاک

تیک تاک گزارش داده است که تا ماه اکتبر ۲۰۲۰، ۷۳۲ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است و این تعداد در بحبوحه شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است. آودیوس تخمین زده است که تعداد کاربران تیک تاک از یک میلیارد نفر عبور کرده است. در ماه جولای تیک تاک گزارش داده است ۷۵ درصد کاربران آمریکایی گفته‌اند که از این برنامه به عنوان ابزاری برای پیدا کردن موسیقی‌های جدید استفاده می‌کنند.

رانیل رامبرگ (Roneil Rumberg) مدیرعامل و هم‌بنیانگذار آودیوس گفته است:

فرآیند ارائه آهنگ‌ها به تیک تاک، فرآیند پردردسری است. به منظور اجتناب از این موضوع، بعضی از هنرمندان حتی تلفن همراه خود را کنار اسپیکر لپتاپ خود قرار می‌دهند تا آهنگ موردنظر خود را در تیک تاک ضبط کنند. با همکاری آودیوس، هنرمندانی که در سرویس پخش موسیقی آودیوس دارای محتوا هستند می‌توانند آهنگ خود را با یک کلیک به تیک تاک وارد کنند.

آودیوس اکنون بیش از ۱۰۰,۰۰۰ هنرمند در پلتفرم خود دارد و اگرچه اکثر آنها مستقل هستند، اما هنرمندان و گروه‌های شناخته‌شده نیز در آودیوس فعالیت می‌کنند.

رامبرگ گفته است:

همکاری با تیک تاک به هنرمندان آودیوس امکان می‌دهد تا دنبال‌کنندگان خود در تیک تاک را به آودیوس متصل کنند و برعکس. این موضوع به هنرمندان امکان می‌دهد تا دنبال‌کنندگان خود در این دو پلتفرم را افزایش دهند. دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی اغلب در یک پلتفرم باقی می‌مانند، بنابراین هنرمندان از اینکه می‌توانند طرفداران خود را به پلتفرم‌های دیگر ببرند هیجان‌زده هستند.

توکن سرویس غیرمتمرکز آودیوس، توکن AUDIO است که کاربران می‌توانند این توکن را در پلتفرم آودیوس سهام گذاری کنند تا در تصمیمات نظارتی این پلتفرم مشارکت کنند و به ازای ایمن‌سازی شبکه، پاداش دریافت کنند. توکن AUDIO هم‌چنین به عنوان پاداش به هنرمندان برتر و کاربران فعال ارائه می‌شود و سهام‌گذاری این توکن، ویژگی‌های پیشرفته‌ای نظیر نمایش NFT های کلکسیونی در سایت را امکان‌پذیر می‌سازد.

 تمام اقدامات نظارتی و سهام‌گذاری (Staking) در شبکه اتریوم صورت می‌گیرد، هرچند آودیوس سال گذشته اعلام کرد که بخشی از پلتفرم خود را به شبکه سولانا انتقال داده است تا پلتفرم خود را مقیاس‌پذیرتر سازد.

آودیوس گزارش داده است که ماه گذشته بیش از ۵.۳ میلیون کاربر داشته است که نسبت به ماه ژانویه با ۲.۹ میلیون کاربر، رشد چشمگیری را نشان می‌دهد. ماه آوریل، بزرگترین ماه این سرویس از لحاظ آهنگ‌های پخش‌شده بود، به طوری که در این ماه تقریبا ۷.۵ میلیون آهنگ پخش شده است.

سرویس آودیوس شبکه اصلی خود را در ماه اکتبر ۲۰۲۰ با پخش زنده کنسرت deadmau5 و RAC عرضه کرد. طی این ماه، این سرویس مجموعا ۵۰ میلیون توکن AUDIO بین ۱۰,۰۰۰ هنرمند و کاربر توزیع کرد. قیمت توکن AUDIO طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲۰ درصد افزایش یافته و در حال حاضر به قیمت ۳.۲۲ دلار رسیده است.

به نظر شما این امکان وجود دارد که سایر پلتفرم‌های اجتماعی نیز به استفاده از فناوری بلاکچین روی بیاورند؟

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا