اخبار خارجی

اپل در توسعه حوزه متاورس سرمایه‌گذاری می‌کند

تیم کوک (Tim Cook) مدیرعامل شرکت اپل در روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای اعلام کرد حوزه متاورس پتانسیل زیادی برای کار دارد و این شرکت بر روی توسعه واقعیت افزوده (AR) روی دستگاه‌های خود سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، تیم کوک در پاسخ به سوالی مبنی بر فرصت‌های پیش‌روی اپل در حوزه متاورس گفت:

ما همواره در حال کاوش درمیان تکنولوژی‌های نوظهور هستیم و من قبلا به صورت مفصل درباره میزان علاقه اپل به این حوزه صحبت کرده‌ام. ما پتانسیل زیادی در این حوزه می‌بینیم و متناسب با آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

متاورس جهان مجازی قابل تعامل است که کاربران می‌توانند در آن معاشرت کنند، بازی کنند یا حتی به دیدن یک کنسرت زنده بروند.

در پی اعلام موضع اپل در مورد متاورس، سهام این شرکت که در روز پنجشنبه با افت ۳٪ به ۱۵۹.۲۲ دلار رسیده بود، با افزایش ۸٪ به ارزش ۱۶۷.۲۳ دلار رسید. متاورس یکی از موضوعاتی بود که تیم کوک در این مصاحبه در مورد آن صحبت کرد.

کوک همچنین به ۱۴,۰۰۰ برنامه توسعه داده شده توسط پلتفرم ARKit خود اشاره کرد که در حال حاضر در اپ استور قرار دارند و می‌توانند به کاربران در دسترسی به متاورس کمک کنند. ARKit پلتفرم توسعه‌ای واقعیت افزوده شرکت اپل است.

در حالی که شرکت متا از هدست‌های Oculus خود برای دسترسی کاربران به متاورس استفاده می‌کند، اپل هنوز از هدست‌های واقعیت افزوده خود رونمایی نکرده است و قرار است در سال ۲۰۲۲ آن را عرضه کند. هرچند که به گزارش بلومبرگ امکان تاخیر در عرضه آن به دلیل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد.

در حال حاضر اپل از سایر شرکت‌های پیشرو در حوزه متاورس مانند متا و مایکروسافت عقب مانده است. این شرکت‌ها در حال پیشبرد برنامه عمومی خود برای توسعه در حوزه متاورس هستند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا