اخبار عمومی

پیروزی ترامپ می‌تواند با ذخیره بیت کوین «جنگ جهانی هش» را آغاز کند!

در میان حمایت گسترده از بیت کوین توسط دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا، بحث‌هایی در رابطه با امکان تبدیل بیت کوین به دارایی ذخیره تحت ریاست جمهوری ترامپ مطرح شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، مکس کیزر (Max Keizer) ماکسیمالیست بیت کوین اظهار داشت که اگر این اتفاق بی‌افتد، یک «جنگ هش جهانی» در بین اقتصادهای برتر برای کنترل قدرت هش بیت کوین به وجود خواهد آمد.

اهمیت ژئوپولیتیکی بیت کوین

حمایت اخیر ترامپ از بیت کوین، اهمیت ژئوپولیتیکی آن را برجسته می‌کند و در عین حال هشدار می‌دهد که سیاست‌ها علیه آن می‌تواند به نفع چین و روسیه باشد. در حال حاضر، ایالات متحده بزرگترین هولدر بیت کوین در سطح دولت‌ ملی است که به آن برتری خاصی می‌دهد. ترامپ این موضوع را درک کرده و به دنبال استفاده از آن است.

ویوک راماسوامی (Vivek Ramaswamy) نامزد سابق ریاست جمهوری از ژانویه در مورد بیت کوین به ترامپ مشاوره می‌دهد و پیشنهاد حمایت از دلار با کالاها از جمله بیت کوین را به او داده است. همچنین، رابرت اف کندی جونیور (Robert F. Kennedy, Jr)، کاندیدای مستقل، پیشنهاد کرده که از اوراق خزانه‌داری ایالات متحده با دارایی‌هایی مانند طلا، نقره، پلاتین یا بیت کوین برای مهار تورم حمایت شود. سناتور سینتیا لومیس (Senator Cynthia Lummis)، معروف به «ملکه ارز دیجیتال» در کنگره نیز حمایت خود را از بیت کوین برای امور مالی ملی اعلام کرد و آن را «ذخیره باورنکردنی ارزش» خواند و از تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های کشور با آن، حمایت کرد.

الکس تورن (Alex Thorn)، رییس بخش تحقیقات شرکت گلکسی دیجیتال، اظهار داشت:

بیت کوین می‌تواند تأثیر گسترده‌ای بر سیستم مالی جهانی داشته باشد. بیت کوین به عنوان یک پول کالایی غیرمتمرکز جهانی با ویژگی‌های منطقی و سالم، بدون شک نقش روبه‌رشدی در ژئوپولیتیک و تجارت بین‌المللی ایفا خواهد کرد.

در طول دهه گذشته، ایالات متحده ذخایر بیت کوین خود را از مصادره وجوه تجارت‌های غیرقانونی در سراسر جهان به‌دست آورده است. ایالات متحده سهم قابل توجهی در نرخ هش بیت کوین، بیشترین نودهای شبکه (Network Nodes) و همچنین شهرت قابل توجهی در بین کشورهای دیگر دارد. اگر ترامپ در انتخابات آتی آمریکا پیروز شود، می‌تواند اولین رییس جمهور طرفدار بیت کوین در این کشور باشد.

مکس کیزر، یکی از مدافعان بزرگ بیت کوین، فرارسیدن «جنگ جهانی هش» را در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرده بود که ممکن است به زودی به واقعیت تبدیل شود.

دموکرات‌ها به دنبال جلوگیری از تسلط ترامپ بر صنعت ۲ تریلیون دلاری کریپتو

در حالی که ترامپ در کمپین ریاست‌جمهوری خود از جامعه کریپتو استقبال می‌کند، رو خانا (Ro Khanna)، دمکرات مترقی، به دنبال جلوگیری از تسلط ترامپ بر صنعت ۲ تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال است. رو خانا در حال تماس با چهره‌های برتر صنعت کریپتو، مقامات کاخ سفید و قانون‌گذاران دموکرات برای یک میزگرد در هفته آینده است. انتظار می‌رود بیش از یک دوجین از افراد از جمله مارک کوبان (Mark Cuban)، میلیاردر و نماینده کاخ سفید در این مراسم شرکت کنند.

پس از ایجاد کمپین ریاست جمهوری ترامپ با حمایت از صنعت کریپتو، دموکرات‌ها به اهمیت جامعه کریپتو در انتخابات آتی سال ۲۰۲۴ آمریکا پی برده‌اند. با این حال، ممکن است دیر اقدام باشند، زیرا پیشگامان ارز دیجیتال قبلاً به ترامپ متمایل شده‌اند. چهره‌هایی مانند جسی پاول (Jesse Powell) و دوقلوهای وینکلواس (Winklevoss) کمک‌های مالی قابل توجهی به کمپین ترامپ کرده‌اند و دولت بایدن را به سرکوب نوآوری‌های ارز دیجیتال از طریق اقدامات قانون‌گذاری متهم می‌کنند.

ترامپ «پایان دادن به جنگ بایدن علیه ارزهای دیجیتال» را به وعده‌ای کلیدی در کمپین انتخاباتی خود تبدیل کرده است که بسیاری از رأی‌دهندگان طرفدار ارز دیجیتال، از جمله تعدادی از کسانی را که در سال ۲۰۲۰ از بایدن حمایت کردند، به خود جلب کرده است. او همچنین قول داد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری از صنعت استخراج بیت‌کوین حمایت کند.

ترامپ احتمالا در کنفرانس آینده بیت کوین ۲۰۲۴ که به عنوان «بزرگترین گردهمایی بیت کوین داران جهان» در نشویل (Nashville) در اواخر این ماه تبلیغ شده است، سخنرانی خواهد کرد.

منبع
کوین گیپکوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا