اخبار خارجی

بدهی آمریکا از مرز ۲۶ تریلیون دلار عبور کرد!

اوج بدهی آمریکا با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰،۰۰۰ دلار همراه شده و کمیاب بودن این ارز دیجیتال را مورد توجه قرار داده است.

آمریکا در حال حاضر ۲.۶۵ میلیارد ارز بیت کوین یعنی بیش از ۲۱ برابر کل موجودی در گردش آن بدهی دارد.

طبق اعداد و ارقام ارائه شده توسط U.S. National Debt Clock، کل بدهی آمریکا از مرز بی سابقه ۲۶ تریلیون دلار عبور کرده است.

بدهی آمریکا از ماه مارس تاکنون بیشتر از موجودی بیت کوین است

این عدد باورنکردنی پس از چندین ماه اقدامات تورمی از جانب فدرال رزرو به دست آمده که موجودی دلار را به طور چشمگیری افزایش داده است.

طبق گزارش کوین تلگراف در هفته جاری، موجودی پول M2 آمریکا اکنون به رکورد ۱۸.۱۱۵ تریلیون دلار رسیده است، در حالی که ترازنامه فدرال رزرو بر روی ۷ تریلیون دلار قرار دارد.

این موضوع از دید طرفداران بیت کوین پنهان نمانده است، به طوری که حساب توییتر بیت کوین خاطرنشان کرده است که در تاریخ ۱۱ ژوئن، این عدد معادل با ۲,۶۵۳,۰۶۱,۲۲۴ بیت کوین است.

حساب توییتر بیت کوین افزود طی دو ماه اخیر، این مقدار ۲۰۴,۰۸۱,۶۳۲ بیت کوین افزایش یافته است که صرفا همین مقدار نیز بسیار بیشتر از موجودی ثابت ۲۱ میلیون کوینی بیت کوین است.

بدهی امریکا

OCED: افزایش بدهی عمومی ضروری است

رشد M2 گویای مسیر مخالف حرکت بیت کوین نسبت به ارزهای سنتی از لحاظ موجودی پول است، به طوری که پس از هاوینگ سوم بیت کوین، صدور کوین های جدید ۵۰ درصد کاهش یافت و نرخ تورم آن نیز به ۱.۸ درصد رسید.

همزمان، گزارش سازمان همکاری ها و توسعه اقتصادی یا OECD شک و شبهات مهمی را در خصوص بازیابی اقتصادی V شکل بیان و اذعان کرده است که دولت ها باید آماده موج دوم ویروس کرونا باشند.

سیاست های پولی به شدت مناسب و افزایش بدهی عمومی ضروری هستند و تا زمانی که فعالیت های اقتصادی کاهش یافته باشد و تورم و نرخ بیکاری زیاد باشد مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

هرچند خرج کردن بر اساس بدهی باید به درستی هدفمند شود تا از آسیب پذیرترین افراد پشتیبانی شود و برای انتقال به اقتصاد منسجم تر، سرمایه گذاری لازم است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا