اخبار خارجی

رئیس فدرال رزرو امشب در مهمترین مجمع اقتصادی از ارزهای دیجیتال صحبت می کند

رئیس فدرال رزرو در نشست سالانه صندوق بین‌المللی پول در مورد رمز ارزها صحبت خواهد کرد. این نشست در زمینه روش‌های پرداخت بین‌المللی است که در این زمینه از راهکاری که ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند، صحبت خواهد شد.

موضع رئیس فدرال رزرو دربازه ارزهای دیجیتال

نشست سالانه صندوق بین‌المللی پول در حال برگزاری است. رئیس فدرال رزرو امریکا در این نشست در مورد کاربرد ارزهای دیجیتال در پرداخت‌های مالی بین‌المللی صحبت خواهد کرد. او پیش از این نیز به قدرت و کارایی ارزهای رمزنگاری شده اشاره کرده بود. او در فوریه و به دنبال حواشی بوجود آمده پیرامون ارز دیجیتال لیبرا، رمزارز شبکه فیسبوک، از این پروژه تحت عنوان هشداری برای هشیاری یاد کرده بود. او در جای دیگر اشاره می‌کند که وجود یک رمز ارز، ایالات متحده را در مسیر ایجاد یک ارز قابل قبول و قابل اعتماد سوق خواهد داد. رئیس فدرال رزرو در این نشست جزئیات بیشتری در مورد طرح‌ها و برنامه‌های ایالات متحده در حوزه ارزهای دیجیتال ارائه خواهد کرد.

یکی از تحلیلگران مطرح بازار در مورد این نشست نظر خود را چنین بیان کرده است:

رئیس فدرال رزرو امریکا در فضای سنتی امور مالی فعالیت دارد، اما برخی از اظهارنظرهای او اشاره به آینده امور مالی دنیا دارد و توجه ویژه او به بازار ارزهای دیجیتال، اهمیت این حوزه نوظهور اقتصادی را نشان می‌دهد.

نکته جالب دیگر در این نشست واکنش امریکا به موفقیت‌های چین در حوزه ارزهای دیجیتال است. موضع رئیس فدرال رزرو امریکا در رابطه با پیشرفت‌های مشهود کشور چین در ارائه یوان دیجیتال خود، چگونه خواهد بود؟ آیا او به این موضوع اشاره خواهد داشت؟

پیشرفت چین در حوزه ارزهای دیجیتال

شهر شنژن چین ۱۰ میلیون یوان دیجیتال را در میان ۵۰,۰۰۰ شهروند به صورت تصادفی عرضه کرده است. این شهروندان قادر خواهند بود تا این ارزهای دیجیتال را خرج کرده و از آن استفاده کنند. فارغ از اینکه رئیس فدرال رزرو امریکا در سخنرانی خود به پیشرفت کشور چین در زمینه رمز ارزها اشاره می‌کند یا نه، یکی از نکات مثبت این نشست این است که موضع و نظر مقامات بلندپایه امور مالی امریکا در مورد ارزهای دیجیتال مشخص خواهد شد. او در آخرین نظرات خود در مورد این حوزه، امنیت و حریم شخصی افراد در حوزه ارزهای دیجیتال را دو پارامتر اساسی استفاده از ارزهای دیجیتال برشمرده که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا