متوسط کریپتو پدیاویدیو

در تراکنش های بیت کوین دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟! + ویدیو

در این ویدیو، تراکنش های بیت کوین (Bitcoin Transactions) و نحوه محاسبه کارمزد تراکنش های بیت کوین را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

توضیحات کامل در ویدیو موجود است؛ اما خلاصه‌ای از محتویات ویدیو را شرح می‌دهیم.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

تراکنش های بیت کوین

با یک مثال شروع می کنیم، فرض کنید علی به سینا ۳۰ هزار تومان بدهکار است و علی تنها یک تراول ۵۰ هزار تومانی دارد، بنابراین سینا مجبور است برای برداشت طلب خود، پول علی را اصطلاحا خرد کند؛ به این صورت که سینا ۳۰ هزار تومان خود را بر می‌دارد و ۲۰ هزار تومان به علی بر می‌گرداند.

در تراکنش‌های بیت کوین نیز اتفاقی مشابه این مثال می‌افتد؛ به این صورت که اگر شما از یک آدرس خود که شامل ۲ بیت کوین است، بخواهید ۱ بیت کوین به فردی بفرستید، ابتدا درخواست خود را از طریق کیف پول (که واسطی است بین شما و شبکه بیت کوین) به شبکه ارسال می‌کنید. سپس میزان دارایی شما توسط نودهای بلاک چینی شبکه تایید می‌شود. بعد از آن، نود از ۲ بیت کوین شما، ۱ بیت کوین را به آدرس مقصد می‌فرستد و ۱ بیت کوین باقی مانده را به شما بر می‌گرداند.

کیف پول اچ دی (HD)

حال در نظر بگیرید از کیف پول اچ دی (HD Wallet) استفاده می‌کنید و چندین آدرس بیت کوین دارید که هر کدام دارای ۰.۵ بیت کوین است و شما قصد دارید که ۱.۵ بیت کوین برای فردی بفرستید؛ طبیعتا ابتدا باید بیت کوین‌های شما یکپارچه شوند و هنگامی که به اندازه مورد نظر رسید، برای فردی که می‌خواهید ارسال کنید.

برای یکپارچه شدن بیت کوین‌های هر یک از آدرس‌هایتان، نیاز به امضا هست که هر یک از این امضاها حجمی بر حسب بایت (Byte) دارد و کارمزدها نیز بر اساس همین بایت‌ها محاسبه می‌شوند که میزان آن در مرورگرهای بلاک چین بیت کوین موجود است. بنابراین اگر ۱.۵ بیت کوینی که قصد ارسال آن را دارید در یک آدرس باشد، کارمزد کمتری باید پرداخت کنید؛ زیرا تنها به یک امضا نیاز دارد.

آخرین به روز رسانی:‌ ۱۳۹۹/۴/۵

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا