اطلاعیه صرافیاخبار آلتکوین

توکن هگز (HEX) از لیست معاملاتی صرافی یونی‌سواپ حذف شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) چند روز قبل اعلام کرد که توکن هگز (HEX) نوعی اوراق بهادار ثبت‌نشده است و اکثر معاملات آن در صرافی یونی سواپ انجام شده است. حال صرافی یونی سواپ، بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز جهان، در واکنش به این مسئله توکن هگز را از فهرست معاملاتی خود حذف کرده است.

به نقل از دبلاک، صرافی یونی سواپ توکن HEX را در لیست توکن‌های «پشتیبانی‌نشده» خود قرار داده است. این لیست مخصوص توکن‌هایی است که از علامت‌های تجاری شرکت‌های دیگر استفاده می‌کنند، کلاهبرداری هستند و یا مشکلات قانونی دارند.

البته این مسئله باعث نمی‌شود که افراد نتوانند توکن هگز را از طریق این صرافی معامله کنند؛ زیرا حذف HEX تنها در سطح فرانت اند انجام شده است. در نتیجه، همه کیف پول‌ها در وب‌سایت‌های جایگزین، همچنان می‌توانند توکن‌های حذف‌شده را معامله کنند و یا اینکه می‌توانند برای انجام این کار مستقیماً با قرارداد هوشمند پروتکل تعامل داشته باشند.

هگز خود را به عنوان اولین پلتفرم بلاکچینی ارائه‌دهنده خدمات سپرده سرمایه‌گذاری (Certificate Of Deposit) معرفی کرد و در آمریکا بسیار شناخته‌شده شد.

چرا SEC از هگز شکایت کرده است؟

در روز دوشنبه، SEC از ریچارد شولر (Richard Schueler) یا همان ریچارد هارت (Richard Heart) و پروژه‌های او یعنی پالس‌چین (PLS)، هگز و پالکس اکس (PLSX) شکایت و ادعا کرده است که این توکن‌های نوعی اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند. این آژانس اعلام کرده که شولر با عرضه توکن‌های مذکور از سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۱ میلیارد دلار جمع‌آوری کرده است. SEC علاوه بر این ادعا کرده که شولر با استفاده از سرمایه مذکور هزینه‌های شخصی خود را پرداخت کرده و از سرمایه‌گذارانش کلاهبرداری کرده است. شایان ذکر است که توکن‌های PLS و PLSX هنوز فعال هستند؛ اما در یونی سواپ قرار ندارند.

علاوه بر این، SEC تاکید کرده که به خاطر صرافی یونی سواپ شکایت خود را در «دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه شرقی نیویورک» ثبت نموده است؛ زیرا بسیاری از تراکنش‌های موردنظر آن در این پلتفرم انجام شده و دفتر توسعه‌دهندگان آن هم در منطقه بروکلین قرار دارد. این آژانس ادامه داده است:

محل برگزاری دادگاه در این ناحیه مناسب است، زیرا بسیاری از تراکنش‌های مذکور در پلتفرم غیرمتمرکز یونی سواپ که دفتر مرکزی آن در بروکلین قرار دارد، انجام شده است. از طرفی، ریچارد شولر زنجیره پالس اکس را به‌عنوان فورک یونی سواپ طراحی کرده است. علاوه بر این، حداقل یک سرمایه‌گذار پالس چین و پالس اکس در این منطقه زندگی می‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا