اخبار خارجی

۶۰۰ کریپتوکارنسی بر حسب فعالیت در Github رتبه بندی شدند

 

با توجه به مارکت کپ و حجم معاملات کریپتوکارنسی ها، راه‌های زیادی برای  ارزیابی و کیفیت سنجی آن‌ها وجود دارد. فعالیت ارزها در Github می‌تواند معیار خوبی برای سنجش آن‌ها باشد. Cryptomiso وبسایتی جدید است که فعالیت بیش از 600 ارز بر اساس Github را ثبت و آن‌ها را رتبه بندی می‌کند، 10 ارز برتر طبق این فهرست قطعا برای همه جالب خواهد بود.

 

رتبه و درجه بندی عملکرد کریپتو ها

وبسایت Cryptomiso تا کنون ۶۱۱ کریپتو کارنسی را بر اساس فعالیت Github رتبه بندی کرده است و نموداری بر حسب تعداد آپدیت‌های کد هر ارز ثبت می‌کند. کومودو (KOMODO) در رتبه اول با بیش از ۷۱۰۰ فعالیت توسط ۲۴ شرکت کننده و بعد از آن به ترتیب کاردانو و لیسک و ۰x قرار گرفته‌اند . این در حالی است که بیتکوین در رتبه هشتم و بعد از Particl قرار گرفته است که مارکت کپ آن فقط ۳۵۰۰۰۰ دلار است.

نمودار فعالیت Github بر اساس آپدیت کد اصلی است. از این نمودار می‌توان تعداد آپدیت‌ها را مشاهده کرد اما کیفیت این آپدیت‌ها مشخص نیست. برای مثال برطرف کردن باگ سیستم یا تعییراتی در پشتیبانی هر دو یک آپدیت محسوب می‌شوند. با این حال می‌توان گفت Cryptomiso ابزار مفیدی برای ارزیابی و توسعه کریپتوکارنسی‌ها محسوب می‌شود.

 

قرارگرفتن کوین‌هایی مانند ( Bigup ۶۰۹) یا( Tittiecoin   ۶۰۸) و حتی (Fedoracoin  ۵۸۶)در پایین جدول قابل پیش بینی به نظر می‌رسد. اما بعضی کوین‌ها و توکن‌های شناخته شده مانند  Red Pulse با قرار گرفتن در رتبه ۵۶۷ توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

در زیر ۱۰ ارز برتر بر حسب مارکت کپ و رتبه آنها بر اساس Cryptomiso ارائه شده است:

  1. (Bitcoin (۸th
  2. (Ethereum (۴۱st
  3. (Ripple (۱۰۴th
  4. (Bitcoin Cash (۹۴th
  5. (Cardano (۲nd
  6. (Stellar (۷۱st
  7. (Neo (۱۶۲nd
  8. (Litecoin (۲۷th
  9. (EOS (۵th
  10. (NEM (۲۳۸th

با توجه به ارزیابی که این سایت انجام می‌دهد، می‌توان گفت کاربرانی که به تحلیل کریپتوکارنسی‌ها و نوسان بازار آن‌ها علاقه دارند، می‌توانند از این سایت برای بررسی دقیق‌تر استفاده کنند.

 

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا