اخبار عمومی

بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از کیف پول صرافی پولونیکس سرقت شد؛ هکر به دنبال افزایش قیمت ترون

اوایل روز گذشته، صرافی پولونیکس (Poloniex)، متعلق به جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون مورد حمله هکرها قرار گرفت و بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از وجوه آن به سرقت رفت. سان در واکنش به این حمله اعلام کرد در صورت بازگردانده‌ شدن دارایی‌ها ظرف ۷ روز آتی، ۵٪ از مبلغ سرقت شده را به هکر پاداش خواهد داد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کریپتواسلیت، جاستین سان که این صرافی را در سال ۲۰۱۹ خریداری کرده، روز گذشته بدون آنکه اطلاعاتی در این رابطه ارائه کند در توییتی اعلام کرد که این صرافی در حال بررسی یک حمله هکری است.

در حالی که سان در توییت خود نگفت چه مقدار ارز دیجیتال به سرقت رفته است، شرکت امنیتی سرتیک (CertiK) اعلام کرد تراکنش مشکوکی بالغ بر ۳۱ میلیون دلار را از یکی از کیف پول‌های گرم پولونیکس شناسایی کرده است.

در ادامه، شرکت تحلیلی اسکوپ اسکن (Scopescan) در توییتی نوشت همه توکن‌های یکی از آدرس‌های صرافی پولونیکس با ارزشی بالغ بر ۶۰ میلیون دلار در عرض ۴۰ دقیقه به آدرس 0x0A59 منتقل شده‌اند. این آدرس نیز وجوه مسروقه را به آدرس‌های دیگری انتقال داده و در نهایت آن‌ها را به اتریوم تبدیل کرده است. آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که طی این حمله بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال این صرافی به سرقت رفته است.

به گفته شرکت امنیت بلاکچین CertiK، این حادثه احتمالا به دلیل «به خطر افتادن کلید خصوصی» بوده است. داده‌های آنچین نشان می‌دهد طی این حمله ارزهای دیجیتالی از جمله VGX، پپه، متیک، آوه، چین لینک، استیبل کوین TrueUSD و… به سرقت رفته است.

صرافی پولونیکس در ادامه بیانیه‌ای در رابطه با این حمله منتشر کرد و نوشت:

کیف پول‌ ما برای پایش غیرفعال شده‌ است. پس از فعال شدن مجدد، اطلاع خواهیم داد.

در همین حال، شرکت اسکوپ اسکن خاطر نشان کرد هکر از دارایی‌های دیجیتال دزدیده شده برای خرید ترون و افزایش قیمت این ارز دیجیتال استفاده کرده است. بر اساس داده‌های این شرکت، هکر در شبکه اتریوم با استیبل کوین USDC و در شبکه ترون با استیبل کوین تتر در حال خرید توکن TRX است و تاکنون بیش از ۲۲ میلیون دلار از این توکن را خریداری کرده است.

این فشار خرید باعث شد تا در ساعات پس از این حمله هکری، قیمت ترون بیش از ۱۰٪ افزایش یابد و به ۰.۱۰۷۷۲ دلار برسد.

پولونیکس ضرر کاربران را جبران خواهد کرد

به گفته جاستین سان در حال حاضر وجوه صرافی پولونیکس در وضعیت ایمن قرار دارد و خسارت کاربران متضرر به طور کامل جبران خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد در حال بررسی همکاری با سایر صرافی‌ها برای تسهیل بازیابی دارایی‌های دیجیتال دزدیده شده است. علاوه بر این، سان از هکر خواست تا این دارایی‌ها را به کیف پول‌های اتریوم، ترون یا بیت کوین پولونیکس واریز کند؛ در غیر این صورت با پیگیری قانونی مواجه خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا