اخبار خارجی

پروژه دیفای Wing‌ که مبتنی بر اتریوم نیست، عملکرد چشمگیری دارد!

تقریبا تمامی پروژه‌های مطرح در حوزه دیفای بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده‌اند. اما در این میان پروژه‌ای خارج از شبکه اتریوم، موفق به جذب بیش از ۱۸۰ میلیون دلار شده‌است. این مقدار سرمایه قفل شده در یک پروژه دیفای، عدد قابل توجهی است.

این پروژه تمرکز اصلی خود را بر روی قابلیت همکاری میان زنجیره‌ای (با دیگر شبکه‌های بلاکچین) و امتیازدهی اعتبار درون شبکه قرار داده است. چنین شبکه‌ای می‌تواند در توسعه اکوسیستم وام‌دهی در حوزه دیفای تاثیر زیادی داشته باشد.

Wing یک پروتکل وام‌دهی است که بر روی شبکه بلاک چین Ontology راه‌اندازی شده است. این پروژه در حال حاضر بالغ بر ۱۸۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال را در پروتکل خود ذخیره دارد. با وجود اینکه پروژه Wing در شبکه‌ای غیر از شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است، اما مقدار سرمایه ذخیره شده در آن، عدد قابل توجهی است.

آنتولوژی چیست توکن ONT چیست

Eric Pinos، سرپرست اکوسیستم شبکه بلاک چین اونتولوژی در قاره امریکا و یکی از مشاوران پروژه دیفای Wing در مصاحبه‌ای اعلام کرده که وجود دو ویژگی در پروژه Wing این شبکه را منحصر به فرد کرده است: استفاده از فناوری میان زنجیره‌ای برای انجام همکاری با شبکه اتریوم و این ویژگی که اعطای وام در پروژه Wing، اعتبار محور بوده و امکانی را فراهم می‌کند تا وام‌های اعطایی در این شبکه بر مبنای وثیقه به ضمانت گذاشته شده در این شبکه صورت گیرد. سیستم Oscore شبکه اونتولوژی، فعالیت‌های درون شبکه هر کاربر را ارزیابی کرده و بر اساس فعالیت‌هایش به او درجه‌ای از اعتبار اهدا می‌کند. در نهایت، این سیستم ارزیابی تعیین می‌کند که هر کاربر برای اعطای وام درخواستی، به چه مقدار وثیقه باید در اختیار شبکه قرار دهد:

پس به جای آنکه هر چیزی وثیقه بیش از حد داشته باشد، اگر شما به ۸۰۰۰ دلار وام نیاز داشته باشید، مجبورید مقدار ۱۰۰۰۰ دلار را تحت عنوان وثیقه وام به ضمانت بگذارید، شما می‌توانید یک سیستم اعطای اعتبار را ملاحظه کنید که بر اساس تمامی فعالیت درون شبکه شما و تاریخچه تراکنش‌های شما در حوزه دیفای ایجاد شده است.

Pinos اعلام کرده که این ویژگی هنوز در دسترس قرار نداشته و در مراحل بعدی این شبکه ارائه خواهد شد. برخلاف سیستم‌های اعطای اعتبار که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت که در آن نهادی که وظیفه اعطای اعتبار را به کاربران بر عهده داشت، به بخش عمده‌ای از اطلاعات دسترسی داشت، در سیستم اعطای اعتبار On- chain این چنین وضعیتی وجود نخواهد داشت. Pinos اعلام کرده است که به منظور کاهش چالش‌های احتمالی این سیستم، ترکیبی از اطلاعات دورن شبکه و خارج از شبکه مانند اطلاعات موجود در شبکه‌های اجتماعی استفاده خواهد کرد.

تیم توسعه پروژه Wing امیدوارند تا با ارائه این ویژگی منحصر به فرد، سرمایه‌های بیشتری را به سمت این پروژه جذب کنند. این پروژه، تمرکز زیادی بر روی قابلیت همکاری میان زنجیره‌ای در حوزه دیفای داشته و معتقدند که افزایش هزینه کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم به رونق پروژه Wing کمک خواهد کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا