اخبار خارجی

آیا اصلاحیه شدید در بازار بورس مانع از رسیدن قیمت بیت کوین به ۸۰۰۰ دلار می شود؟

در تاریخ ۳ آوریل، قیمت بیت کوین تا ۷۳۰۰ دلار افزایش یافت و این ارز دیجیتال هم چنان سطح حمایتی ۶۷۰۰ دلار را حفظ کرده است. این موضوع بدان معنا است که قیمت ارز دیجیتال برتر بازار می‌تواند تا کانال ۸۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

دن نایلز (Dan Niles) موسس شرکت Alpha One Capital Partner طی نامه ای به مشتریان این شرکت بیان کرده است که عواقب شدید اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌تواند منجر به اصلاحیه های بیشتر بازار بورس آمریکا شود.

با ارائه گزارش مالی سه ماهه دوم سال جاری در هفته های آتی، میزان بیکاری از ۱۰ میلیون نفر بیشتر می‌شود و اقتصادهای مهم اروپایی در وضعیت سقوط آزاد قرار می‌گیرند، در نتیجه علاقه و اشتیاق به دارایی های پر ریسک نظیر بورس و ارزهای دیجیتال بار دیگر کمرنگ خواهد شد.

وقوع مکرر روندهای صعودی جعلی در سال ۲۰۲۰

طبق گزارش های قبلی کوین تلگراف، یکی از معامله کنندگان برجسته به این PentarhUdi پیش بینی کرده بود که ابتدا قیمت بیت کوین از ۵۲۰۰ دلار به سطح ۳۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد و سپس به میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته ای بر روی قیمت ۸۵۰۰ دلار بازیابی خواهد شد.

این الگوی روند صعودی قوی مستقیما منجر به فروش عمده شدید می‌شود که نمونه آن را چندین بار طی ۱۲ ماه اخیر مشاهده کرده ایم. این موضوع ناشی از افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین در بازه زمانی کوتاه و خارج کردن سرمایه از استیکینگ های بازار می‌باشد. این شرایط به نهنگ ها فرصت ساماندهی و تنظیم وضعیت های معاملاتی خود را می‌دهد و اغلب منجر به اصلاحیه شدید می‌شود.

از اواخر ماه مارس، ارتباط قیمت بیت کوین با بازار بورس آمریکا کمرنگ و حتی از بین رفته است. قبل از آن، بیت کوین ارتباط نزدیکی با نوسان های موجود در بازار بورس آمریکا داشت و تا جایی پیش رفته بود که به معاملات میانگین صنعتی داو جونز نیز واکنش نشان می‌داد.

بدین ترتیب، حتی اگر قیمت بیت کوین در کوتاه مدت به ۷۷۰۰ و ۸۵۰۰ دلار نیز افزایش یابد، باز هم در مقابل بازگشت به کانال ۵۰۰۰ و ۳۰۰۰ دلار آسیب پذیر است.

بازیابی V شکل بیت کوین، این ارز دیجیتال را آسیب پذیر می‌کند

بعضی از مدیران اجرایی این صنعت گفته اند که کاهش قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس به ۳۷۵۰ دلار از نظر تکنیکال می‌توانست باعث کاهش سریع قیمت به صفر شود. خبر خوب برای سرمایه گذاران این است که قیمت این ارز دیجیتال به طور چشمگیری توانست از ۳۶۰۰ به ۶۷۰۰ دلار بازیابی شود و پس از آن از سطح ۴۴۰۰ دلار کمتر نشد.

بازار بورس نیز همانند بیت کوین یک بازیابی V شکل از خود نشان داده است و باعث شده است که استراتژیست های بازار به بیان مجدد پیش بینی اصلاحیه شدید این بازار در هفته های آتی بپردازند.

نایلز درباره بازار بورس گفته است:

هنگامی که می‌شنوم مردم درباره بازیابی V شکل صحبت می‌کنند می‌خندم، زیرا به زودی با نرخ بیکاری حداقل ۱۰ درصد و به نظر من نزدیک به ۲۰ درصد مواجه خواهیم شد.

نقد شدن خریدهای استقراضی هم چنان یک تهدید است

موضوع عدم داشتن قدرت بازیابی V شکل در بازار کالاها برای بازار بیت کوین نیز صادق است. با در نظر گرفتن این موضوع که بیت کوین نتوانسته است طی بازیابی به قیمت ۶۷۰۰ و ۷۳۰۰ دلار، سطح حمایتی قوی ایجاد کند، این ارز دیجیتال را با ریسک سقوط قیمت مشابه با ۱۲ مارس مواجه خواهد کرد که طی آن، مقدار قابل توجهی قراردادهای خرید استقراضی در بازه زمانی کوتاه نقد شدند.

فاز طولانی انباشت بر خلاف بازیابی V شکل، افزایش حجم معاملات نقدی را امکان پذیر می‌سازد و به خرده سرمایه گذاران امکان می‌دهد تا به جای سفارش های آتی به شدت لوریج شده که بر روند کوتاه مدت قیمت بیت کوین تاثیرگذار است به سمت خرید نقدی روی بیاورند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا