تحلیل تکنیکال

۳ آلت کوین که می‌توانند در ماه مارس به سقف تاریخی (ATH) خود برسند

ماه فوریه برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار صعودی بود. بیت کوین فاصله چندانی با سقف تاریخی(ATH) خود ندارد و چندین آلت کوین هم موفق به ثبت ATH جدید شدند. در این مطلب، ۳ آلت‌کوین‌ را بررسی می‌کنیم که گارد صعودی گرفته‌ و می‌توانند در ماه مارس به ATH خود برسند.

به گزارش میهن بلاکچین، پروتکل اوشن (OCEAN)، آپتوس (APT) و iExec RLC (RLC) سه پروژه‌ای هستند که پتانسیل صعود دارند.

شروع حرکت صعودی OCEAN به سمت سقف تاریخی

قیمت OCEAN از ابتدای سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است. این ارز مدتی برای خروج از خط روند نزولی بلند مدت خود تلاش کرد. این مقاومت داینامیک از زمان ثبت ATH این ارز وجود داشته است. با این حال، پس از پنج تلاش ناموفق، OCEAN سرانجام در ماه اکتبر موفق به شکست این خط روند شد و از آن زمان سرعت صعود آن افزایش یافته است.

در این هفته، OCEAN به بالاترین قیمت سالانه خود یعنی ۱.۱۲۵ دلار رسید. موج شماری امواج الیوت نیز از این حرکت صعودی پشتیبانی می‌کند.

قیمت OCEAN در تایم فریم هفتگی
قیمت OCEAN در تایم فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ ویو

طبق این موج شماری، OCEAN در موج سه از یک حرکت پنج موجی به سمت بالا قرار دارد. اگر شمارش امواج صحیح باشد، قیمت OCEAN می‌تواند به مقاومت های بعدی در ۱.۳۶ دلار یا ۲.۰۳ دلار افزایش یابد. در صورتی که امواج یک و سه نسبت ۱:۱ داشته باشند هدف اول محقق خواهد شد اما با نسبت ۱:۱.۶۱ هدف دوم در دسترس خواهد بود. در صورت رسیدن به هدف دوم، ATH جدیدی برای این ارز دیجیتال ثبت می‌شود.

علیرغم این پیش‌بینی صعودی، در صورتی که قیمت بلافاصله از همین سطوح بازگردد می‌تواند باعث افت قیمت تا نزدیک‌ترین سطح حمایت در ۰.۵۵ دلار شود.

خروج آپتوس از مقاومت بلند مدت

قیمت APT از زمانی که از یک خط روند نزولی بلندمدت (مقاومت داینامیک) در نوامبر ۲۰۲۳ خارج شد، افزایش یافته است. این افزایش به صورت سهمی (پارابولیک) بود و به بالاترین سقف محلی ۱۳.۶۰ دلار در این هفته منجر شد. به این ترتیب APT به سطح مقاومت ۱۲.۶۰ دلاری رسید که هم یک ناحیه مقاومت افقی و هم مطابق با سطح ۰.۵ فیوناچی اصلاحی است. آخرین مقاومت بر سر راه آپتوس، همان سقف تاریخی آن در ۲۰.۵۵ دلار است.

قیمت APT در تایم فریم هفتگی
قیمت APT در تایم فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ ویو

شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم هفتگی نیز از شکست مقاومت حمایت می‌کند. RSI در حال افزایش است و تقریبا به بالای ۷۰ (نماد سبز رنگ) رسیده است که نشانه روند صعودی است.

بنابراین، اگر قیمت APT بالای ۱۲.۶۰ تثبیت شود، احتمالا می‌تواند تا ۷۰٪ دیگر افزایش یافته و به بالاترین سقف تاریخی خود برسد.

علیرغم این پیش‌بینی صعودی برای قیمت آپتوس، بازگشت قیمت از ناحیه ۱۲.۶۰ دلار و تثبیت قیمت زیر آن می‌تواند باعث ریزش به نزدیک‌ترین سطح حمایتی در ۷.۹۰ دلار شود.

خیز RLC به سمت ATH

آخرین آلتکوین در این فهرست که انتظار می‌رود به سمت بالاترین سقف تاریخی خود حرکت کند RLC است. RLC در سه هفته گذشته موفق شد از یک منطقه کلیدی مقاومت استاتیک در ۲.۳۰ دلار عبور کرده و کانال صعودی را به سمت بالا بشکند. این کانال از ژوئن ۲۰۲۲ وجود داشته است و شکست آن نشان می‌دهد حرکت صعودی آن به صورت جهشی خواهد بود.

قیمت RLC در تایم فریم هفتگی منبع
قیمت RLC در تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو

این حرکت صعودی با صعود RSI به بالای ۷۰ (نماد سبز رنگ) پشتیبانی می‌شود. اکنون، قیمت RLC به منطقه مقاومت ۵.۳۰ دلار نزدیک شده است که آخرین قیمت قبل از سقف تاریخی آن است. اگر این سطح شکسته شود، می‌تواند ۱۴۰٪ دیگر افزایش یابد و به ۱۰ دلار برسد که نزدیک به سقف تاریخی آن است.

با وجود این پیش‌بینی صعودی برای قیمت RLC، اگر قیمت نتواند از منطقه ۵.۳۰ دلار عبور کرده و بازگردد، باعث افت قیمت تا نزدیک‌ترین حمایت در ۲.۳۰ دلار می‌شود.

منبع
بی‌این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا