اخبار خارجی

۳ دلیل فاندامنتال برای صعودی بودن بیت کوین پس از کاهش قیمت به ۸۸۰۰ دلار

در روز شنبه، قیمت بیت کوین به کمتر از ۹۰۰۰ دلار رسید که کمترین قیمت هفته گذشته بود. این نوسان قیمت منجر به نقد شدن ده ها میلیون دلار خرید استقراضی و از بین رفتن انتظار روند صعودی شد.

در عین حال بسیاری از تحلیلگران هم چنان خوش بین هستند و به چندین روند اشاره داشتند که بیت کوین هم چنان در روند صعودی قرار دارد.

۱- افزایش هش ریت توسط ماینرها

هش ریت بیت کوین پس از هاوینگ ماه می با کاهش شدید مواجه شد.

هاوینگ منجر به کاهش ۵۰ درصدی درآمد ماینرها می‌شود. در نتیجه، بسیاری از ماینرها مجبور به کناره گیری از ماینینگ شدند.

پرستون پایش (Preston Pysh) تحلیلگر امور مالی در خصوص این موضوع نوشت:

در هاوینگ سال ۲۰۱۶، قیمت بیت کوین ۹ روز بدون تغییر باقی ماند و سپس ۲۸ درصد کاهش یافت و ۱۰۰ روز طول کشید تا با قیمت قبل از هاوینگ برگردد. خود را از لحاظ ذهنی برای تنظیم سختی شبکه و تغییر کارایی آن آماده کنید.

در عین حال به دلیل فصل بارندگی در کشور چین و سخت افزارهای جدید ماینینگ، ماینرها توانسته‌اند سریعا شرایط خود را بازیابی کنند. کوین متریکس اوایل ماه جاری گزارش داده است که هش ریت شبکه بیت کوین اکنون به سطح قبل از هاوینگ برگشته است.

این موضوع منجر به روبان های هش شده است. روبان های هش اندیکاتوری است که سیگنال ها را از میانگین های متحرک هش ریت دریافت می‌کند. چارلز ادواردز (Charles Edwards) مدیر دارایی های دیجیتال در خصوص اندیکاتور مبتنی بر هش ریت نوشت:

به نظر می‌رسد که آخر هفته بعد، هش ریت بازیابی شود. بهبود سیگنال خرید روبان هش از شرایط کنونی نیز به نوسان قیمت نیاز دارد، بنابراین بازیابی ممکن‌ است بیشتر از یک هفته طول بکشد.

روبان های هش بسیار مهم هستند زیرا تجربه نشان داده است که قبل از روندهای صعودی، شرایط صعودی به خود گرفته اند.

چارلز ادواردز در این خصوص در توییتر نوشت:

سیگنال خرید روبان های هش تایید شده است. این دهمین بار است که این شرایط برای بیت کوین ایجاد شده است. به احتمال بسیار زیاد دیگر هرگز شاهد قیمت کمتر از ۶۰۰۰ دلار برای بیت کوین نخواهیم بود. در موارد قبلی، به طور میانگین قیمت بیش از ۵۰۰۰ درصد افزایش یافته است. اکنون زمان خرید بیت کوین و عدم فروش آن است.

۲- خوش بین بودن بیش از پیش هودل کنندگان بیت کوین

اطلاعات نشان می‌دهند که هودل کنندگان بیت کوین بیش از هر زمان دیگری خوش بین هستند.

رافائل شولتز کرافت (Rafael Schultze-Kraft) در این خصوص نظرات خود را بیان کرد. نظرات وی پیرامون این بود که چرا اطلاعات درون زنجیره ای نشان می‌دهند که روند بلندمدت بیت کوین بسیار خوش بینانه است. فرض اصلی نظرات او این بود که هرچه هودل کنندگان بیشتری وجود داشته باشند، احتمال فشار فروش کمتر خواهد بود.

بعضی از نظرات شولتز که بر اساس اطلاعات و نمودارهای درون زنجیره ای است به شرح زیر است:

  • ۶۱ درصد تمام بیت کوین های در گردش طی یک سال گذشته انتقال نیافته اند.
  • تعداد تراکنش های بیت کوین در حال کاهش است و در کمترین مقدار خود نسبت به سال ۲۰۱۶ است. این موضوع وجود هودل کنندگان بیشتر را نشان می‌دهد.
  • مقدار بیت کوین موجود در کیف پول های صرافی ها طی چند سال گذشته به شدت کاهش یافته است.
  • آدرس های مرتبط با هودل کنندگان بدون تغییر و فروش باقی مانده اند.

۳- کاهش ارزش دلار

اگر ارزش دلار نسبت به سایر دارایی ها و ارز کشورهای دیگر کاهش یابد می‌تواند به نفع بیت کوین باشد. راب کویفمن (Rob Koyfman) مدیرعامل شرکت Koyfin و نایب رییس سابق گلدمن ساکس در مقاله اخیر خود نوشت:

تعهد فدرال رزرو به استفاده بلندمدت از تسهیل کمی می‌تواند نقطه عطفی برای دلار باشد. تضعیف شدن و کاهش ارزش دلار نسبت به سایر دارایی ها می‌تواند به نفع بیت کوین باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا