اخبار خارجی

۳ گزینه پیش روی معامله کنندگان در برابر نوسان احتمالی قیمت بیت کوین

در حال حاضر به نوعی می‌توان گفت که قیمت بیت کوین ثابت مانده است و این ارز دیجیتال در محدوده قیمت مشخصی معامله می‌شود. طی ۴۸ ساعت گذشته قیمت بیت کوین به خط روند گوِه صعودی سابق خود بر روی ۷۱۵۰ دلار رسید و مجددا به سطح حمایتی ۷۲۰۰ دلار و پس از آن به سطح ۷۴۰۰ دلار برگشت.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین در محدوده ۷۲۰۰ الی ۷۴۶۰ دلار ثابت مانده است. نکته بعدی که گاوها به دنبال آن خواهند بود، افزایش قیمت بیت کوین به ۷۶۶۳ دلار و پس از آن به سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد در قیمت ۷۹۹۲ دلار است.

با نگاهی به توییت های تحلیلگران ارزهای دیجیتال می‌توان متوجه شد که این افراد به معامله کنندگان توصیه می‌کنند تا فروش استقراضی در قیمت ۸۰۰۰ الی ۸۱۰۰ دلار انجام دهند، زیرا میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در این سطح قرار دارند و انتظار می‌رود که به عنوان سطح مقاومتی قوی عمل کند.

این موضوع احتمالا به دلیل این نکته است که از تاریخ ۱۳ مارس، قیمت بیت کوین تقریبا ۹۵ درصد افزایش یافته است. اما قبل از آنکه بیت کوین با افزایش قیمت مواجه شود باید قیمت ۷۳۵۰ الی ۷۴۰۰ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کند.

در حال حاضر معامله کنندگان به خرید بیت کوین در کف قیمت ادامه می‌دهند و دفاتر سفارش نشان می‌دهند که معامله کنندگان علاقه زیادی به خرید با قیمت کمتر از ۷۲۰۰ دلار دارند.

بازه زمانی ۴ ساعته نشان می‌دهد که اگرچه قیمت ثابت مانده است، اما حجم معاملات کاهش یافته است که نشانه ای از این موضوع است که بیت کوین در آستانه از دست دادن نوسان خود است. اندیکاتور MACD نیز منفی شده است و شاخص قدرت نسبی به اندکی کمتر از ۶۰ کاهش یافته است. شرایط نامناسب حجم معاملات و ثابت ماندن قیمت نیز احتمال کاهش قیمت به کمتر از سطح حمایتی ۷۲۰۰ دلار و رسیدن به ۶۹۰۰ و ۶۷۵۰ دلار را افزایش می‌دهد.

قیمت بیت کوین اکنون با چند پیامد مواجه است و شرایط به سمت خرس ها متمایل است. به عبارت ساده تر، به افزایش حجم معاملات خرید نیاز است تا قیمت بیت کوین از این سطح عبور کند و به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد در قیمت ۷۹۹۲ دلار پیش برود.

شرایط دیگر این است که بیت کوین سطح حمایتی ۷۲۰۰ دلار را از دست بدهد و با کاهش قیمت به سمت سطوح حمایتی کمتر، سرمایه گذاران چاره ای به جز خرید بیت کوین برای جلوگیری از سقوط قیمت به ۵۸۰۰ دلار نداشته باشند.

به یاد داشته باشید که MACD یک اندیکاتور با تاخیر است

بررسی بازه های زمانی بلندمدت تر مقداری امید به وجود می‌آورد. در نمودار ۳ روزه، سرمایه گذاران متوجه خواهند شد که خط MACD در آستانه رسیدن به بالاتر از خط سیگنال است.

در بازه زمانی هفتگی، MACD به آهستگی در حال شروع حرکت به سمت خط روند است و اگرچه هیستوگرام هم چنان منفی است اما رنگ کندل ها از قرمز به صورتی تغییر کرده است. اندیکاتور RSI هفتگی نیز به بالاتر از ۴۶ رسیده است اما هنوز در محدوده صعودی قرار ندارد.

نکته مهم تر این است که می‌توانیم نزدیک تر شدن قیمت بیت کوین به نقطه ثقل مهم ۸۱۰۰ دلار را مشاهده کنیم.

به طور خلاصه، در حال حاضر شرایط خوبی برای معامله کنندگان روزانه وجود ندارد زیرا به نظر می‌رسد که در حال حاضر، سطح ریسک بیشتر از مقدار سود و پاداش است. معامله کنندگان احتمالا منتظر یکی از سه شرایط زیر خواهند بود:

  • ۱- عبور از قیمت ۷۵۰۰ دلار و احتمال رسیدن به قیمت ۸۰۰۰ الی ۸۵۰۰ دلار.
  • ۲- انتظار برای رسیدن قیمت به سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد (۸۰۰۰ دلار) تا وضعیت های فروش استقراضی ایجاد کنند.
  • ۳- فروش استقراضی در حال حاضر یا انتظار برای کاهش قیمت بیت کمتر از ۶۹۰۰ دلار و دستیابی به هدف ۵۸۰۰ دلار.

نکته قابل ذکر دیگر این است که ۳۵ روز تا هاوینگ بیت کوین زمان باقی است، اما با وجود شیوع ویروس کرونا و وضعیت کنونی تعاملات اقتصاد جهانی، این احتمال وجود دارد که همانند هاوینگ بیت کوین کش در روز چهارشنبه، هاوینگ بیت کوین ناامید کننده ای مخصوصا از لحاظ روند کوتاه مدت قیمت در پیش داشته باشیم.

هر معامله ای که انجام می‌دهید اطمینان حاصل کنید که از سفارش های استاپ لاس استفاده می‌کنید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا