اخبار خارجی

بررسی ۳ دلیل کاهش قیمت بیت کوین از محدوده ۱۹,۶۰۰ دلار

شب گذشته قیمت بیت کوین به سطح ۱۹,۵۷۰ دلار رسید و به یکباره قیمت آن ۲.۵ درصد کاهش یافت. دلیل این ریزش ناگهانی در قیمت BTC چه بود؟ در اینجا سه دلیل این اتفاق را بیان می‌کنیم.

شب گذشته قیمت بیت کوین در یک رالی صعودی برای لحظاتی بالای محدوده ۱۹,۵۰۰ دلار معامله شد که بالاترین قیمت آن در صرافی بایننس ۱۹,۵۷۰ دلار بود. پس از آن، قیمت بیت کوین در عرض سه ساعت با رسیدن به قیمت ۱۹,۰۵۰ دلار، ۲.۵ درصد کاهش یافت.

دلایل ریزش قیمت بیت کوین

به نظر می‌رسد افزایش مومنتوم در بازار بیت کوین و همچنین منفی شدن فاندینگ ریت در معاملات آتی بیت کوین، عامل رشد قیمت تا نزدیکی ۱۹,۶۰۰ دلار بوده است. اما با رسیدن قیمت به این محدوده، شاهد افزایش فشار فروش در بازار بودیم به طوریکه که قیمت به صورت ناگهانی ۲.۵ درصد کاهش یافت.


بیشتر بخوانید: تحلیل رفتار سرمایه‌گذاران؛ نهنگ‌ها در چه بازه قیمتی بیت کوین خرید و فروش می‌کنند؟


رفتار قیمتی بیت کوین قابل پیش بینی بود

نمودار قیمت بیت کوین در تاریم فریم روزانه

همانطور که در خبر فوق نیز به صورت کامل اشاره کردیم، زمانی که قیمت بیت کوین به محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار رسید، تقاضا برای خرید آن بسیار افزایش یافت. در نتیجه قیمت بیت کوین به سرعت توانست خود را به بالای محدوده ۱۸,۰۰۰ دلا برساند و رالی صعودی خود را تا محدوده ۱۸,۳۰۰ دلار ادامه داد. این رالی صعودی متوقف نشد و قیمت به تدریج افزایش می‌یافت. قیمت اولین رمز ارز جهان با شکست مقاومت مستحکم خود در محدوده ۱۸,۸۰۰ دلار، با افزایش بیشتر تقاضای خرید مواجه شد و مومنتوم آن افزایش یافت. این رفتار باعث رشد بیشتر قیمت BTC در بازار ارزهای دیجیتال شد. این روند صعودی همچنان ادامه داشت تا اینکه در شب گذشته به محدوده ۱۹,۵۷۹ دلار رسید.

فاندینگ ریت منفی در بازار آتی بیت کوین

پس از اینکه قیمت بیت کوین توانست خود را به بالای محدوده ۱۸,۰۰۰ دلار برساند، در صرافی بایننس و برخی از صرافی‌های مطرح بازار، فاندینگ ریت معاملات آتی بیت کوین، منفی شد. این شاخص در بازار آتی بیت کوین زمانی منفی می‌شود که تعداد قرارداد‌های Short بیشتر از تعداد قراردادهای Long در بازار آتی است. به عبارت دیگر، تعداد معامله‌گرانی که انتظار ریزش قیمت بیت کوین را داشته‌اند، بیشتر از افرادی است که انتظار رشد قیمت آن را دارند. این اتفاق نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار است.

تحلیل معاملات بیت کوین در بازار فیوچرز

یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال به نام Byzantine General در تحلیل معاملات آتی بیت کوین معتقد است که با افزایش قیمت بیت کوین به تعداد افرادی که در بازار فیوچرز پوزیشن Short باز می‌کنند افزوده خواهد شد. صعود قیمت به محدوده ۱۹,۳۰۰ دلار می‌تواند این فشار فروش بیشتر افزایش دهد: فشار فروش در بازار بیت کوین مشهود است. بسیاری از معامله‌گران بازار آتی بیت کوین در محدوده بالای ۱۹,۳۰۰ دلار، پوزیشن Short باز خواهند کرد.

بازگشت نهنگ‌ها به صرافی‌ها

بررسی داده‌ها نشان می‌دهد که در رشد قیمت بیت کوین به بالای محدوده ۱۹,۵۰۰ دلار، شاهد انتقال دارایی نهنگ‌های بیت کوین از کیف پول‌ها به سمت صرافی‌ها بودیم. این نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت کوین به دنبال ذخیره سودخود در اثر افزایش قیمت از محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار تا ۱۹,۵۰۰ دلار بوده‌اند.

کی یانک جو، مدیرعامل CryptoQuant، در توییتر خود اعلام کرده که با مشاهده انتقال بیت کوین توسط نهنگ‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال، او هم مقداری از بیت کوین خود را به فروش رسانده است.

من در محدوده ۱۹,۲۵۰ دلار سود خود را ذخیره کرده و مقداری بیت کوین خود را به فروش رساندم. من پوزیشن لانگ بیت کوین خود را با لوریج ۱۰ به لوریج ۱ کاهش داده‌ام. به داده‌های صرافی‌ها دقت کنید؛ نهنگ‌ها، بیت کوین خود را به صرافی منتقل می‌کنند.

پس از این اتفاق، قیمت بیت کوین به زیر ۱۹,۱۰۰ دلار کاهش یافت. بار دیگر مقاومت محدوده ۱۹,۴۰۰ دلار مانع از رشد قیمت بیت کوین شد. اگر بخواهیم قیمت بیت کوین را در کوتاه مدت تحلیل کنیم، این ارز دیجیتال نباید حمایت ۱۸,۸۰۰ دلار خود را از دست بدهد. این محدوده حمایتی می‌تواند قیمت بیت کوین را همچنان صعودی نگه دارد. آیا این بار قیمت بیت کوین می‌تواند بالاترین قیمت تاریخی خود را ارتقا دهد؟ باید دید نهنگ‌های بیت کوین چه می‌خواهند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا