اخبار خارجی

۴ اندیکاتور تکنیکال نشان می‌دهند افزایش قیمت بیت کوین به پایان رسیده است!

به دلیل بازیابی گسترده دارایی های پرریسک، بیت کوین و آلتکوین ها تمام ضرر و کاهش قیمتی که در ماه مارس با آن مواجه شدند را بازیابی کرده اند. در واقع بیت کوین نسبت به کف قیمت ماه مارس بر روی ۳۷۰۰ دلار، بیش از ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

در عین حال با وجود آنکه قیمت بیت کوین در کانال ۹۰۰۰ دلار باقی مانده است، تحلیلگران نشانه های مشخصی در خصوص روند نزولی نزدیک را بیان می‌کنند.

نشانه های برگشت قیمت بیت کوین

طی چند ساعت گذشته، قیمت بیت کوین پس از آنکه تقریبا دو هفته بالاتر از سطح صعودی قرار داشت، به کمتر از ۹۰۰۰ دلار کاهش یافت.

تحلیلگران به این روند واکنش نشان داده و پیش بینی کرده اند که بیت کوین در آستانه برگشت قیمت از روند صعودی چشمگیر پس از ماه مارس می‌باشد.

یکی از معامله کنندگان برتر اخیرا با اشتراک گذاری جدول زیر، ۴ اندیکاتور تکنیکال را مشخص کرده است که نشان می‌دهند روند صعودی بیت کوین به پایان رسیده است. این ۴ اندیکاتور عبارتند از:

  • قیمت بیت کوین به پایینتر از مثلث صعودی رسیده است که از ابتدای ماه می تشکیل شده است. مثلث های صعودی، الگوهای نموداری هستند که اغلب با افزایش قیمت همراه می‌باشند زیرا گویای روند صعودی دارایی هستند.
  • بیت کوین در تلاش برای برگشتن به این مثلث شکست خورد و سطح حمایتی به سطح مقاومتی تبدیل شد.
  • قیمت بیت کوین به کمتر از باندهای بولینگر روزانه رسید. این موضوع، یک شرایط تکنیکال است که تجربه نشان داده است قبل از روند نزولی رخ می‌دهد.
  • بیت کوین به زودی ممکن است به سطح پایینتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش یابد.

کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه باعث می‌شود این ارز دیجیتال به محدوده قیمت ۷۹۰۰ الی ۸۲۰۰ دلار برسد.

پیش بینی یکی از عوامل در خصوص شروع اصلاحیه بزرگتر

پیش بینی روند نزولی بازار ارز دیجیتال یک اندیکاتور نزولی است که به نظر می‌رسد در S&P 500 و بازارهای دارایی های پرریسک نیز در حال شکل گیری است.

کالاهای برتر پس از بازیابی کامل سقوط ماه مارس در روند بازگشتی V شکل، طی چند روز اخیر کاهش قیمت داشته اند. روند بازگشتی به حدی قوی بوده است که روز معاملاتی ۱۱ ژوئن، یکی از بدترین روزهای تاریخ داو جونز بود.

تحلیلگران گفته اند اگر بازار بورس به روند نزولی خود ادامه دهد، بیت کوین نمی‌تواند به روند صعودی دست یابد.

برای مثال، تحلیلگران جی‌پی مورگان در گزارش ۱۱ ژوئن گفته اند که بیت کوین همانند یک دارایی پرریسک همراه با کالاها و سایر دارایی ها از سقوط قیمت ماه مارس بیرون آمده است.

حتی طرفداران ارز دیجیتال نظیر آرتور هایس مدیرعامل بیتمکس نیز نظر خود را در این خصوص بیان کرد. وی در گزارش ماه آوریل نوشت:

بیت کوین بدون استفاده خواهد بود. آیا شاهد بازگشت قیمت به ۳۰۰۰ دلار خواهیم بود؟ به نظر می‌رسد با سقوط مجدد دارایی ها مواجه شویم.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا