اخبار خارجی

اوج گیری قیمت بیت کوین تا ۱۸۸۰۰ دلار؛ بررسی دلایل افزایش قیمت این ارز

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین به خاطر وجود ۴ دلیل به بالاترین میزان خود خواهد رسید.

اوایل امروز قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار در حدود سه سال گذشته به  ۱۸۸۱۵ دلار در صرافی بایننس رسید. در حال انتشار این خبر قیمت بیت کوین بر روی ۱۸۵۷۳ دلار معامله می شود. پس از این اتفاق، به چهار دلیل مهم، قیمت بیت کوین در مسیر دستیابی به بالاترین سطح تاریخی خود در کوتاه مدت است. عواملی که این رکورد جدیدی را به احتمال زیاد سبب خواهند شد، افزایش تقاضای ساطمان ها، کاهش فشار فروش، رالی بازار و اهمیت شکست مقاومت ۱۸۵۰۰ دلاری است.

افزایش قیمت بیت کوین به دلیل کاهش فشار فروش

افزایش قیمت بیت کوین

برای فروش بیت کوین، ابتدا باید فروشندگان BTC خود را وارد صرافی‌ها کنند. هنگامی که ذخایر رمز ارز برتر بازار در صرافی‌ها کاهش می‌یابد، اغلب نشان می‌دهد که فشار فروش کمی در بازار وجود دارد.

طبق داده های Glassnode، موجودی بیت کوین در صرافی‌ها در سال جاری ۱۸٪ کاهش یافته است. تحلیلگران بازار بر این عقیده‌اند که نقدینگی بیت کوین به روند نزولی خود ادامه می‌دهد.

این روند قابل توجه است زیرا نشان می‌دهد با وجود افزایش قیمت آن از ۳۶۰۰ دلار به ۱۸۷۰۰ دلار ظرف مدت هشت ماه، انگیزه زیادی برای فروش بیت کوین در سطح قیمت فعلی وجود ندارد.

افزایش تقاضای سازمان ها

پس از آنکه ریک رایدر، مدیر ارشد اطلاعات درآمد ثابت BlackRock، درباره بیت کوین در CNBC صحبت کرد، سرمایه گذار میلیاردر مایک نووگراتز (Mike Novogratz) گفت که BTC اکنون یک دارایی برای سازمان هاست.

در طی مصاحبه CNBC، ریدر گفت که بیت کوین به اینجا رسیده است و توانایی بالقوه تکامل را دارد. وی اظهار داشت که گرایش نسل جوان به این رمز ارز بزرگ بازار و تقویت واقعیت تبدیل ارزهای دیجیتال به گزینه های اصلی پرداخت، هر دو عامل اصلی و مهمی برای قیمت بیت کوین بودند.

با توجه به روند موسسات سازمانی، نووگراتز  گفت سال ۲۰۲۱ احتمالاً برای بیت کوین مانند ۲۰۲۰ یا بهتر از آن است. او همچنین گفت:

بیت کوین اکنون یک دارایی برای موسسات سازمانی است. و خوبی این امر این است که اکثر سازمان ها هنوز در آن حضور ندارند. به همین دلیل سال ۲۰۲۱ از ۲۰۲۰ بهتر خواهد بود.

تحرکات بازار

در ۱۰ اکتبر، یک معامله گر مشتقه ارزهای دیجیتال معروف به “لایت” گفت: بیت کوین نشانه‌هایی از بحران نقدینگی در طرف فروش را نشان می دهد. او در آن زمان اشاره کرد :

بیت کوین در حال آغاز بحران نقدینگی در سمت فروش است و این امر به سبب قانون، عرضه و تقاضا باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد

عملکرد بیت کوین در طی دو سه ماهه گذشته کمبود فروشنده در بازار را به وضوح نشان می‌داد. به ویژه پس از هاوینگ بیت کوین، که در ماه می رخ داد، کاهش فشار فروش بر BTC یک نکته قابل توجه است.

علاوه بر کاهش فروشندگان، یک تریدر مشتقات رمز ارزها به نام “Cantering Clark” خاطرنشان کرد که بازار اسپات بقیه بازار را هدایت می کند.

بازار اسپاتی که بازار مشتقات را رهبری می‌کند از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بازار مشتقات تنها معاملات را قادر می‌سازد از لوریج بالا استفاده کنند. هنگامی که بازار آتی منجر به یک صعود گاوی شود، روند صعودی مستعد تحرکات بزرگ قیمت می شود.

اهمیت حفظ حمایت مهم ۱۸۰۰۰ دلاری

در تاریخ ۱۸ نوامبر، قیمت بیت کوین از ۱۸۵۰۰ دلار به حدود ۱۷۲۰۰ دلار سقوط کرد، درست دقایقی پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود در دو سال گذشته این اتفاق افتاد. اما رد شدید در همان روز نشان داد که مقادیر زیادی سفارش فروش بالاتر از ۱۸۵۰۰ دلار ثبت شده است.

خروج دوم قیمت امروز به بالای ۱۸۵۰۰ دلار تأیید می‌کند که حرکت کافی در بازار وجود دارد که می تواند سطوح مقاومت حساس چند ساله را شکسته و آنها را به سطوح حمایتی تبدیل کند.

بر اساس ترکیب این چهار عامل و این واقعیت که سیاست‌های بانک مرکزی جهانی در مورد تزریق نقدینگی مداوم ممکن است تورم را افزایش دهد، به احتمال زیاد قیمت بیت کوین برای دستیابی به بالاترین رقم خود تا به امروز همچنان از شانس بالایی برخوردار است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا