اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

ارزش بازار بیت کوین برای اولین بار به ۱ تریلیون دلار رسید

بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به قیمت ۵۶،۳۶۸ دلار رسید. شب گذشته زمانیکه قیمت BTC به ۵۵،۳۰۰ دلار رسید ارزش بازار آن از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کرد.

در حال حاضر بیت کوین جایگاه خود را به عنوان یک دارایی تریلیون دلاری بعد از شرکت‌های معتبری مانند آمازون و اپل و گوگل تثبیت کرده است. بانک‌های سنتی نیز به ارائه خدمات ارزهای دیجیتال به مشتریان خود روی آورده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین

به نقل از تریسی دهلم تحلیل‌گر TheTIE، استفاده از کلیدواژه بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی از تاریخ ۱۸ فوریه ۳۸٪ افزایش داشته است. بیش از ۱۰۲،۰۰۰ توییت در شبانه روز گذشته شامل کلمه Bitcoin منتشر شده است. او در ادامه گفت:

تعداد توییت‌های منتشر شده حاوی کلمه بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافته است. تعداد این توییت‌ها نسبت به سال گذشته ۳۲۵٪ افزایش داشته است.

اوج گرفتن قیمت آلتکوین‌ها با ادغام دیفای و سیفای

 

هم‌زمان با رشد BTC و ETH، سایر ارزهای دیجیتال نیز رکوردهای قیمت جدیدی ثبت کردند. توکن‌های صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز رشدهای بی‌نظیری از خود نشان دادند.

توکن صرافی بایننس BNB با رشد چشمگیر زنجیره هوشمند بایننس (BSC) توانست به قیمت ۳۴۸.۷۲ دلار برسد. این روند صعودی توانست جایگاه این توکن را به رتبه سوم در لیست ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار آنها برساند.

پروژه‌های ونوس (VXS) و پنکیک سواپ (CAKE) دو پروژه پرطرفدار روی شبکه BSC هستند که دیروز رکوردهای قیمتی ۲۱.۴۱ و ۱۰۱.۵۰ را برای خود ثبت کردند. REN نیز بعد از ادغام با این شبکه تا قیمت ۱.۶۹ دلار صعود کرد.

مومنتوم رالی صعودی ممکن است در آخر هفته نیز ادامه داشته باشد

علی‌رغم اینکه بازارهای سنتی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند، با این وجود مومنتوم ارزهای دیجیتال ادامه دار است. داده‌های مرتبط به بازار ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که رالی صعودی بیت کوین در آخر هفته‌ها نیز ادامه دارد و تحلیل‌گران معتقدند که قیمت این ارز می‌تواند به سطح ۶۰،۰۰۰ دلار نزدیک شود.

با توجه به اینکه بازار صعودی کنونی توجهات زیادی را از جانب سرمایه‌گذاران خرد و سازمان‌های بزرگ به خود جلب کرده است، کاهش حجم معاملات در پایان هفته‌ها، دیگر اثری روی بازار ندارد.

بر اساس اطلاعات سایت Coinmarketcap اتریوم نیز رکورد قیمت خود را تا ۲۰۳۴.۴۰ دلار جابجا کرده است.

سرمایه‌گذاران سازمانی با توجه به نرخ بازگشت سرمایه‌ای که از طریق استیکینگ در ETH ۲.۰ بدست می‌آید و همچنین نقش موثر این دارایی در رشد حوزه دیفای، به این ارز دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند. از این جهت این دو عامل در افزایش تقاضا برای ETH موثر هستند.

افزایش قیمت بیت کوین و بایننس کوین BNB و همچنین توکن‌های حوزه دیفای مانند REN  و CAKE باعث شده است تا ارز کل بازار ارزهی دیجیتال به رکورد جدید ۱.۷۰۵ تریلیون دلار دست پیدا کند. دامیننس بیت کوین در حال حاضر ۶۱.۱٪ است.

بیت کوین در جایگاه ششم با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان قرار گرفت

بیت کوین در جایگاه ششم با ارزش ترین دارایی های جهان

بیت کوین با پشت سر گذاشتن تسلا، هم‌اکنون در رتبه ششم با ارزش‌ترین دارایی‌های دنیا قرار دارد. برای اولین بار تاریخ ارز دیجیتال Bitcoin توانست در قیمت ۵۳،۷۰۰ دلار به ارزش بازار ۱ تریلیون دلار دست پیدا کند. ارزش بازار ، معادل قیمت یک دارایی ضرب در تعداد کوین در گردش آن است.

پابلو آردوینو از مدیران شرکت Tether در یک مصاحبه گفت:

بیت کوین بر پایه توسعه‌دهنده‌ها، ماینرها و سرمایه‌گذاران خرد بنا نهاده شده است. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران سازمانی نقش مهمی در تبدیل آن به طلای دیجیتال داشته‌اند، آینده آن به حمایت و موفقیت هوش جمعی مردم بستگی دارد.

با توجه به واکنش‌های جامعه در توییتر، هوش جمعی طرفداران در بالاترین سطح حمایت قرار دارد.

تاثیر فصل حسابرسی مالیات‌ها و بسته‌های محرک اقتصادی

ماه آینده در ایالات متحده آمریکا زمان حسابرسی درآمدها و مالیات و ارائه بسته‌های محرک اقتصادی و معیشتی است. از نقاط مثبت آن دریافت ۱۴۰۰ دلار برای هر شخص با درآمد سالانه کمتر از ۷۵۰۰۰ دلار است.

با این حال درآمد حاصل از پورتفولوی ارزهای دیجیتال در حسابرسی سالانه مالیات اشخاص ممکن است بر قیمت‌های کنونی بازار اثرگذار باشد. این حسابرسی در اواسط ماه آوریل صورت می‌گیرد.

بازارهای سنتی در هفته گذشته با توجه به افزایش بیکاری در آمریکا رفتارهای متفاوتی از خود نشان دادند. شاخص بورس نزدک روز خود را با ۰.۰۷٪ افزایش به پایان رساند، در حالیکه شاخص DOW ثابت باقی ماند و S&P 500 میزان ۰.۱۹٪ کاهش داشت.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا