اخبار بیت کوین

خوش بینی افراد به هاوینگ؛ ۷۰ درصد بیت کوین هودل شده است!

اگر در چند سال گذشته اخبار و اتفاقات بیت کوین و عرصه ارزهای دیجیتال را دنبال کرده باشید، احتمالا اصطلاح هودل (HODL) که غلط املایی کلمه حفظ کردن و نگه داشتن (Hold) را می‌شناسید. هودل یک شوخی است که توسط سرمایه گذاران ارز دیجیتال استفاده می‌شود که معتقدند به دلیل پذیرش و برنامه زمانبندی ضدتورمی بیت کوین، قیمت این دارایی با گذشت زمان افزایش خواهد یافت.

اگرچه هودل به نظر بسیاری از افراد یک شوخی و جوک به نظر می‌رسد، اما اطلاعات نشان می‌دهند که چیزی بیشتر از یک شوخی است و صحت دارد.

خوش بین بودن هودل کنندگان بیت کوین به هاوینگ سال ۲۰۲۰

آلیستر میلن (Alistair Milne) از صندوق ارز دیجیتال آلتانا (Altana) اخیرا خاطرنشان کرده است که بر اساس تحلیل های داخل زنجیره و مخصوصا خروجی های خرج نشده تراکنش های بیت کوین، تقریبا ۷۰ درصد از ۱۸.۱۲ میلیون بیت کوین در گردش طی ۶ ماه گذشته انتقال نیافته اند.

اگرچه این رقمی قابل توجه است، اما میلن با طعنه گفته است آخرین باری که چنین روندی مشاهده شده است چندین ماه قبل از هاوینگ سال ۲۰۱۶ و پس از بازار نزولی شدید بوده است.

توییت میلن مدتی پس از آن منتشر شد که متی گرینسپن (Mati Greenspan) موسس شرکت Qunatum Economics نیز اظهار نظر مشابهی انجام داده و بیان کرده بود که ۶.۸ میلیون بیت کوین طی ۱۲ ماه گذشته انتقال یافته که این رقم، کمتر از ۵۰ درصد بیت کوین در گردش است.

طبق گفته های اریک استون (Eric Stone) رییس بخش اطلاعات و داده های شرکت Flipside، این نکته که چنین حجم بزرگی از بیت کوین ساکن مانده است بیانگر آن است که یک تغییر چشمگیر در افق بازار  و صنعت ارز دیجیتال وجود دارد.

اگرچه استون مشخص نکرده است که جهت این تغییر چشمگیر به کدام سمت است، اما تحلیلگران مطمئن هستند که این ذهنیت هودل کردن قبل از هاوینگ مقدمه روند بزرگ صعودی است که قیمت بیت کوین را تا ۳۳۰ درصد افزایش خواهد داد.

تاثیر این موضوع بر قیمت بیت کوین

این سوال به وجود می‌آید که تمایل سرمایه گذاران بیت کوین به هودل کردن آن قبل از هاوینگ سال ۲۰۲۰ چه تاثیری بر بازار ارز دیجیتال خواهد گذاشت؟ تحلیلگران بیان می‌کنند که بیت کوین در آستانه ورود به روند صعودی بعدی خود می‌باشد.

ملیک مانوکیان (Melik Manukyan) یکی از مهندسان و صاحب نظران برجسته بیت کوین اخیرا نمودار زیر را منتشر کرده است که نشان می‌دهد کمیاب بودن بیت کوین منجر به افزایش قیمت چشمگیر با تاخیر چند ماهه پس از هاوینگ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد که هاوینگ ها تاثیر زیادی بر روند عرضه و تقاضای بازار بیت کوین دارند. این موضوع در نهایت منجر به افزایش قیمت به دلیل کاهش عرضه در بازار می‌شود.

این نکته توسط میلن نیز بازگو شده است. طبق گزارش های قبلی NewsBTC، سرمایه گذاران بلند مدت ارز دیجیتال گفته اند پس از هاوینگ سال ۲۰۲۰، ۵۰ درصد تمام بیت کوین های تازه استخراج شده توسط مشتریان دو شرکت خریداری می‌شود. مشتریان بیت کوین تراست شرکت گری اسکیل (Grayscale) و مشتریان خدمات خرید بیت کوین شرکت اسکوئر (Square). این موضوع، ورود مشتریان کوین بیس و افرادی که از طریق برنامه هایی نظیر رابین هود و eToro به خرید ارز دیجیتال می‌پردازند را نادیده می‌گیرد.

مانوکیان نیز معتقد است هاوینگ پیش رو به دلیل افزایش تقاضا و کاهش عرضه باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

از لحاظ قیمت می‌توان اذعان کرد که هاوینگ های قبلی باعث روند صعودی ۱۰۰۰ درصدی قیمت شده اند. این موضوع باعث می‌شود که بعضی از افراد معتقد باشند چنین شرایطی نیز در هاوینگ بعدی رخ خواهد داد.

گفتنی است مدل انباشت به جریان PlanB که ارتباط ارزش بازار و کمیاب بودن دارایی را بیان می‌کند، پیش بینی کرده است که ارزش بازار بیت کوین پس از هاوینگ ۲۰۲۰ به یک تریلیون دلار خواهد رسید.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا