اطلاعیه صرافی

نهنگ ۷۲۰ میلیون دلاری از خواب بیدار شد!

نهنگ ۷۲۰ میلیون دلاری از خواب برخواسته و طی ۱۰ روز ۱۰۰ میلیون دلار به بیتفینکس و بایننس روانه کرده است. این کیف پول بیت کوین دارای ۱۱۱,۱۱۴ بیت کوین (BTC) یا به عبارتی ۰.۵۲ درصد کل بیت کوین ها می‌باشد. اقدام ناگهانی این سرمایه خاموش می‌تواند بر قیمت بازار تاثیرگذار باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

یکی از کاربران سایت رددیت با انتشار مجموعه ای از پست ها که هر تراکنش را با جزییات مربوطه پیگیری می‌کرد، توجه جامعه کریپتو را به اقدامات این سرمایه جلب کرد. اولین پست در تاریخ ۳۱ آگوست بود و بیان کرد که این سرمایه ممکن است به بازار بسته شده سیلک رود (Silk Road) در دارک وب مربوط باشد. این بازار معاملات میلیارد دلاری قاچاق مواد مخدر، اسلحه غیرقانونی، بدافزارها، خدمات هک، راهنمای انجام جرایم مختلف و سایر خدمات و کالاهای غیرقانونی را اداره می‌کرد.

این کاربر در پست های خود خاطر نشان کرد:

به نظر می‌رسد که مالک کیف پول بزرگ مرتبط با سیلک رود از ۳ روز قبل در حال جابه‌جایی این سرمایه می‌باشد و آن را به کیف پول های ۱۰۰ کوینی تقسیم می‌کند.

 

کیف پول اصلی دارای ۱۱۱,۱۱۴.۶۲  بیت کوین (BTC)  یا بیتکوین کش (BCH) بود که در حال حاضر حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار می‌ارزد. آخرین اقدامات این کیف پول ۴ سال و ۵ ماه پیش یعنی در ماه مارس سال ۲۰۱۴ بود. میزان انتقال ها اکنون به ۱۰۰ کوین رسیده است.

این کاربر از طریق تاپیکی در بیت کوین تاک، آدرس اصلی را به سیلک رود متصل کرد. در این تاپیک یکی دیگر از کاربران به آدرسی رسید که توسط DPR اداره می‌شد. DPR همان راس اولبریچ موسس سیلک رود است.

سیلک رود در مقابل Mt Gox

در حالی که شواهد ارتباط این سرمایه به DPR جالب است، این کاربر به یک مورد شک داشت و پس از یک هفته بررسی بیان کرد که ممکن است این سرمایه متعلق به کیف پول قدیمی Mt Gox باشد.

این کاربر از تحرکات این سرمایه، گرافی ایجاد کرد که در آن نقاط قرمز رنگ نشان دهنده تراکنش های اخیر (کمتر از یک ماه)، نقاط آبی رنگ نشان دهنده تراکنش های یک سال گذشته و نقاط سبزرنگ نشان دهنده تراکنش های قبل از یک سال گذشته می‌باشند.

 

گراف تراکنش

چرا این مورد مهم است؟

فارغ از اینکه این موضوع یک معمای جالب است، یک چندشاخگی و انشعاب واقعی نیز می‌باشد. کاربر ذکر شده سایت رددیت معتقد است که تحرکات این سرمایه ممکن است مربوط به کاهش قیمت اخیر بازار در ماه آگوست باشد. اگر حقیقت داشته باشد که این سرمایه شامل 0.52 درصد کل بیت کوین های موجود است، همین موضوع کافی است تا بازار را دستکاری یا بی ثبات کند.

نظر شما چیست؟ آیا نهنگ ها علت ریزش اخیر بازار بوده‌اند؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا