اخبار عمومی

آغوش باز انگلیس برای فضای کریپتو؛ نخست ‌وزیر انگلیس از افتتاح شعبه جدید a16z در لندن استقبال کرد

شرکت سرمایه‌گذاری اندریسن هورویتز (Andreessen Horowitz) معروف به a16z در بیانیه‌ای از افتتاح دفتر جدید خود در شهر لندن خبر داد که اولین دفتر این شرکت در خارج از آمریکا محسوب می‌شود. به گفته مدیران این شرکت، دولت بریتانیا به‌دنبال ایجاد سیاست‌های جدیدی برای تشویق استارتاپ‌های فعال در بخش ارزهای دیجیتال است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین دسک، به گفته شرکت a16z، دفتر جدید a16z در لندن اواخر سال جاری افتتاح می‌شود و با رهبری سریرام کریشنان (Sriram Krishnan) در اکوسیستم رمزارزها و استارتاپ‌های بریتانیایی و اروپایی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

اندریسن هورویتز در این بیانیه، به سرمایه‌گذاری‌های اخیر خود در شرکت‌های بریتانیایی از جمله رهبری سری A و تامین سرمایه ۴۳ میلیون دلاری پروژه «Gensyn» اشاره کرده است.

تصمیم شرکت a16z برای افتتاح دفتری در لندن هم‌زمان با تلاش‌ دولت بریتانیا برای قانون‌گذاری بهتر صنعت رمزارزها اتخاذ شده است. دولت بریتانیا قصد دارد ارزهای دیجیتال را با توجه به قوانین مالی موجود قانون‌گذاری کند و گروه پارلمانی همهٔ احزاب (APPG) هم از این تصمیم حمایت کرده است. البته کمیته منتخب خزانه‌داری مجلس عوام این کشور با این تصمیم مخالف است و باور دارد که با رمزارزها باید مثل قمار رفتار کرد؛ البته این ایده با واکنش منفی افراد فعال در صنعت رمزارزها همراه شده است.

a16z در این رابطه می‌گوید:

در حالی که همچنان باید اقدامات بیشتری انجام شود، ما معتقدیم بریتانیا در مسیر درستی برای تبدیل شدن به رهبر قانون‌گذاری رمزارزها قرار دارد. در حال حاضر، تعداد شرکت‌های یونیکورن (استارتاپ‌های خصوصی با ارزش حداقل ۱ میلیارد دلار) در بریتانیا از مجموع آلمان، فرانسه و سوئد بیشتر است. علاوه بر این، بازارهای مالی بزرگ و قانون‌گذاران باتجربه‌ای در این کشور وجود دارد.

ریشی سوناک (Rishi Sunak)، نخست وزیر بریتانیا، ضمن استقبال از این تصمیم اظهار داشت:

خبر بسیار خوبی است که a16z که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری حوزه تکنولوژی در جهان است، تصمیم دارد پایگاه جدیدی اینجا در لندن افتتاح کند.

این موضوع رای اعتماد بزرگی به انگلیس به عنوان جایی برای رشد کسب‌وکارهای حوزه تکنولوژی آینده است.

ریشی سوناک در مورد a16z
منبع: توییتر

شرکت اندریسن هورویتز خاطرنشان کرد که علی‌رغم موضع نامشخص قانون‌گذاران آمریکایی در قبال رمزارزها، همچنان به سرمایه‌گذاری در این کشور ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا