اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت ADA همزمان با عرضه استیبل کوین Djed کاردانو

قیمت کاردانو پس از چند روز دست و پنجه نرم کردن با مقاومت ۰.۴ دلار، اکنون به زیر سطح حمایتی ۰.۳۸ دلار رسیده است و خرس‌ها در تلاش برای کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حوالی ۰.۳۶ دلار هستند. در طرف مقابل امروز استیبل کوین الگوریتمی کاردانو با نام Djed بالاخره عرضه شد که خبر خوبی برای اکوسیستم Cardano محسوب می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، امروز صفحه رسمی شبکه COTI در توییتی اعلام کرد استیبل کوین الگوریتمی کاردانو با نام Djed بالاخره شروع به کار کرده است. هر توکن DJED معادل یک دلار است و برای ضرب آن باید معادل یک دلار رمزارز ADA به قرارداد هوشمند این استیبل کوین واریز شود. این بدان معنی است که گسترش استفاده از این استیبل کوین، تقاضا برای ADA را بالا خواهد برد که می‌تواند منجر به افزایش قیمت آن شود.

در تایم فریم روزانه شاهد فعالیت خرس‌ها در نزدیکی سطح مقاومتی ۰.۴ دلار بودیم که دیروز با ریزش قیمت بیت کوین، قیمت کاردانو نیز تا حدود ۰.۳۶ دلار افت پیدا کرد. در حال حاضر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی) کاردانو در حوالی ۰.۳۶ دلار قرار دارد که نقش حمایتی دارد و پس از آن میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (خط قرمز) در حوالی ۰.۳۱ دلار این نقش را ایفا خواهد کرد.

در همین تایم فریم شاهد ایجاد واگرایی نزولی در شاخص RSI هستیم که بر خلاف قیمت کاهش یافته است و از خطر تغییر وضعیت به نفع خرس‌ها حکایت دارد. در طرف مقابل اگر گاوها بتوانند در گام اول قیمت را به بالای سطح ۰.۳۸ دلار برسانند، می‌توان امیدوار بود که خط روند نزولی شاخص RSI نیز شکسته شده و خریداران مجددا به قیمت ۰.۴۰ دلار حمله کنند. در صورت عبور از این سطح مقاومت بعدی سطح ۰.۴۴ دلار خواهد بود.

نمودار قیمت کاردانو تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت کاردانو تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

حمایت‌ها و مقاومت‌های قیمت کاردانو در کجا قرار دارند؟

  • حمایت‌های نزدیک در قیمت‌های ۰.۳۶ دلار و ۰.۳۱ دلار واقع شده‌اند و مقاومت‌ها نیز در قیمت‌های ۰.۳۸ دلار، ۰.۴۰ دلار و ۰.۴۴ دلار قرار دارند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا