اخبار آلتکوین

بررسی و تحلیل قیمت آلتکوین ها در بازار فعلی

نوسان قیمت هفته گذشته بیت کوین باعث تعجب اکثریت بازار شد و معامله کنندگان اکنون آلتکوین ها را با دقت بیشتری بررسی می‌کنند تا شباهت هایی پیدا کنند که شاید بیانگر روند جدید بازار آلتکوین ها باشد.

با افزایش قیمت بیت کوین، آلتکوین های چینی به تدریج از روند نزولی خارج شدند و افزایش قیمت چشمگیری را نشان دادند. برای مثال آلتکوین هایی نظیر NEO و آنتولوژی (ONT) به ترتیب شاهد افزایش قیمت ۱۰۱ و ۱۲۸ درصدی بودند.

خارج شدن بازار آلتکوین ها از روند نزولی

ارزش کل بازار آلتکوین ها از روند نزولی ۴ ماهه خارج شد. ارزش بازار هم چنین الگوی دو دره (double bottom) را در سطح ۶۰ میلیارد دلار ارائه داد و توانست این سطح حمایتی را حفظ کند. پس از ساختار دو دره، شروع روند صعودی رخ داد.

سیگنال های مشابهی نیز قبل از آخرین چرخه کوچک آلتکوین ها، از ماه فوریه و مارس سال جاری ارائه شد. در آن زمان، روند نزولی از طریق الگوی مشابه کنونی از بین رفت و منجر به روند صعودی ۴ ماهه آلتکوین ها شد.

با در نظر گرفتن شروع روند صعودی اخیر، می‌توان نتیجه گرفت که شاهد کف ارزش بازار بوده ایم. این موضوع بدان معنا است که از ماه دسامبر ۲۰۱۸، بازار به سمت روند صعودی در حال حرکت است. اگر ارزش بازار در محدوده ۶۰ الی ۶۶ میلیارد دلار حفظ شود، می‌توان انتظار موج جدیدی از روند صعودی با هدف ارزش بازار ۱۲۵ میلیارد دلاری را داشت.

افزایش سلطه بیت کوین بر بازار

سیگنال های متفاوتی از نمودار سلطه بیت کوین نشان داده می‌شوند. نمودار سلطه، جهش بزرگی را از خط روند انجام داده است. این خط روند از آوریل ۲۰۱۹ با شروع روند صعودی بیت کوین به قیمت ۱۳۹۰۰ دلار شروع شده است.

در عین حال، واگرایی نزولی از آن زمان وجود داشته است و میشد نتیجه گرفت که سلطه بیت کوین به رکورد جدیدی دست نمی‌یابد. همانطور که می‌دانید واگرایی ها معمولا می‌توانند رکورد یا کف ارزش بازار جدیدی شکل دهند. در نمودار زیر، مستطیل های قرمز رنگ نمونه های قبلی این شکل گیری ها را نشان می‌دهد و هر چرخه آلتکوین از طریق این مستطیل ها مشخص شده است.

نکته جالب این است که آیا نمودار سلطه می‌تواند روند صعودی را به روند نزولی تبدیل کند یا خیر. اگر چنین امری رخ دهد، آلتکوین ها از چنین اتفاقی بهره مند می‌شوند.

نمودار سلطه آلتکوین ها هم چنان بر روی خط روند حفظ شده است. نوسانات اخیر، شباهت هایی را با نوسانات اوایل سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که پس از آن، آلتکوین ها با افزایش قیمت مواجه شدند.

اتر به سطح حمایتی بسیار مهم ۱۶۰ دلار دست یافت

از آنجایی که اتر بزرگترین آلتکوین می‌باشد، نمودار آن الگویی را نشان می‌دهد که با نوسانات ارزش کل بازار آلتکوین ها یکسان است. می‌توان اتر را اندیکاتوری برای نوسانات آینده آلتکوین ها عنوان کرد.

اتر الگوی دو دره در سطح حمایتی ۱۵۵ الی ۱۶۰ را ثبت کرد. این الگوی دو دره منجر به جهش بزرگ حجم معاملات شد و پس از آن قیمت به سمت ۱۸۵ دلار حرکت کرد.

همانطور که در نمودارهای گذشته دیده ایم، این سطح بسیار مهمی است. در نیمه اول سال ۲۰۱۹، این سطح قیمت قبل از افزایش قیمت آوریل، سطح مقاومتی قوی به حساب می‌آمد. دستیابی به سطح حمایتی در این سطح مجددا باعث تقویت بازار می‌شود.

دلیل این موضوع آن است که اتر در حال ثبت کف قیمت جدیدی می‌باشد به طوری که از دسامبر ۲۰۱۸ کمترین قیمت ۸۰ دلار بوده است که بخش مهمی از روند صعودی بازار می‌باشد. در هفته ها و ماه های آتی، ادامه روند صعودی برای بسیار مهم و ضروری خواهد بود. هرچند بعید است که پس از روند صعودی اخیر، شاهد کاهش قیمت به کمتر از ۱۵۵ دلار باشیم.

ادامه روند نزولی جفت ارز ETH/BTC

مشخصا روند نزولی جفت ارز ETH/BTC هم چنان پابرجا است و از این روند نزولی خارج نشده است.

اگر اتر از این الگو خارج شود، روند مهمی برای بازار آلتکوین به وجود می‌آید زیرا تقریبا کل سال این روند به صورت نزولی بوده است.

همانطور که نمودار ۳ روزه نشان می‌دهد، شباهت هایی را با ابتدای سال ۲۰۱۷ می‌توان مشاهده کرد. در آن دوره، اتر قبل از روند صعودی بزرگ، کف قیمت با واگرایی صعودی ثبت کرد.

در حال حاضر این جفت ارز، واگرایی های صعودی مشابهی در بازه های زمانی بیشتر ارائه می‌کند که بیانگر کاهش قیمت بالقوه و پیرامون روند نزولی می‌باشد. اگر اتر با موفقیت از این روند نزولی خارج شود و همزمان بتواند حجم معاملات چشمگیری ایجاد کند، سیگنال مهمی برای بازار آلتکوین ها به وجود می‌آید.

برتری آلتکوین های آسیایی

هفته گذشته شی جین پینگ رییس جمهور کشور چین از توسعه و پذیرش بلاک‌چین حمایت کرد و پس از آن، قیمت اکثر ارزهای دیجیتال چینی افزایش یافت. همانطور که اشاره شد، بعضی از آلتکوین ها طی کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند. توکن NEO مثال خوبی از این شرایط می‌باشد.

توکن NEO همانند اتر در سطح کاملا مشابه با ژانویه ۲۰۱۹، الگوی دو دره را ثبت کرد. اصلاحیه کاملی از چرخه اول انجام شد تا سطح حمایتی تایید شود. این موضوع در چند روز گذشته منجر به افزایش قیمت بیش از ۱۰۰ درصدی شد. اگر توکن NEO بتواند سطح حمایتی ۹.۵۰ الی ۱۰ دلار را حفظ کند، ادامه این روند انتظار می‌رود.

هرچند این سوال مهم را باید پرسید که آیا آلتکوین ها برای پیروی از کوین های چینی آماده اند یا این روند مختص به بازار آلتکوین های چینی می‌باشد؟

از لحاظ تکنیکال، چندین ارز دیجیتال سیگنال هایی مبنی بر کاهش قیمت بالقوه نشان داده اند. کاردانو (ADA) مثال خوبی در این خصوص می‌باشد.

کاردانو نیز از ساختار و الگوی مشابه با بسیاری از آلتکوین های دیگر خارج شده است، هرچند هم چنان پشت سر آلتکوین های چینی قرار دارد. در حال حاضر، سیگنال های فعلی مشابه با سیگنال های اوایل سال جاری می‌باشد و قیمت نیز در همان محدوده می‌باشد.

اگر کاردانو بتواند سطح حمایتی خود را بالاتر از ۰.۰۴ دلار حفظ کند و سطح مقاومتی ۰.۰۴۵ دلار را به دست آورد، می‌توان ادامه روند صعودی را انتظار داشت.

با در نظر گرفتن این موضوع که اکثر ارزهای دیجیتال دارای نمودارهای مشابه می‌باشند و نوسان آنها یکسان است، انتظار می‌رود که آلتکوین های دیگر نیز نوسان یکسانی را پشت سر بگذارند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا