اخبار بلاکچیناخبار عمومی

آمازون برای اطلاعات ارزهای رمزنگاری شده گواهی ثبت اختراع دریافت کرد

طبق اخبار منتشر شده در تاریخ 17 آوریل، Amazon Technologies، شرکت زیرمجموعه آمازون ، غول تجارت الکترونیک، حق ثبت اختراع برای بازار داده های در جریان را دریافت کرد که کاربران را قادر به دریافت داده های معاملات ارزهای رمزنگاری‌شده بلادرنگ (Real-Time) می کند.

به منظور پاسخگویی به نیازهای سازمان ها در مدیریت حجم زیادی از داده ها، این شرکت، با توجه به حق ثبت اختراع  خود، تکنولوژی ای را برای پردازش داده های بلادرنگ در مقیاس وسیع با سرعت نسبتا مناسبی توسعه داده است. علاوه بر این، به توسعه دهندگان اجازه می دهد “داشبورد های Real-Time را ایجاد کنند، استثناهایی که اتفاق می‌افتد را ثبت کنند و هشدارها را تولید کنند، توصیه های خود را انجام دهند، و دیگر تصمیمات تجاری یا عملیاتی درلحظه را بگیرند.”

سرویس داده چندرسانه ای قادر به پردازش اطلاعات از منابع مختلف است، از جمله داده های حاصل از کلیک در وب سایتها ، اطلاعات بازاریابی و مالی، ابزار تولید و رسانه های اجتماعی، گزارشات عملیاتی، اندازه گیری داده ها و …

این پرونده همچنین می‌تواند مورد استفاده در رابطه با بازار ارزهای رمزنگاری‌شده قرار بگیرد بعنوان مثال ‌می‌تواند جریان اطلاعاتی که معاملات بیت‌کوین(یا معاملات هر ارز رمزنگاری‌شده دیگر) را شامل می‌شود را شرح دهد. همانطور که در سند آمده است، معاملات به طور کامل برای همه شرکت کنندگان در شبکه قابل مشاهده است. حق ثبت اختراع می‌گوید:

برای مثال، گروهی از خرده فروشان الکترونیکی یا اینترنتی که معاملات بیت‌کوین را قبول می‌کنند، می‌توانند یک آدرس دریافتی داشته باشند که ممکن است با آدرس بیت کوین مرتبط باشد. خرده فروشان الکترونیکی می توانند آدرس دریافتی خود را با داده های تراکنش های بیت‌کوین جهت ایجاد داده های همپوشانی ترکیب کنند و داده های ترکیبی را به عنوان یک مجموعه داده بلادرنگِ ترکیب شده باز گردانند.

مشتریانی که می خواهند از داده ها استفاده کنند، می‌توانند به صورت اختیاری گزینه های دلخواه را انتخاب کنند که قبلا در جریان داده مورد نظرشان قرار نداشته است. علاوه بر این :

بازار داده های در جریان ممکن است برای این اطلاعات به ازای هر گیگابایت، قیمتی را در نظر بگیرد و این آژانس می‌تواند با استفاده از ماژول تجزیه و تحلیل، شروع به تجزیه و تحلیل بر روی داده های مورد نظر خود کند.

هفته گذشته، درخواست بانک مرکزی امریکا برای ثبت اختراع در سیستم ذخیره سازی مبتنی بر بلاکچین منتشر شد. این حق اختراع مسئله انتقال و ردیابی داده ها را شرح می‌دهد و یک سیستمی را با احراز هویت داده خودکار و دسترسی امن داده ها توصیف می‌کند.

همچنین برادران Winklevoss یک اختراع برای یک سیستمی که امنیت تراکنش های دیجیتالی را در یک سیستم رایانش ابری افزایش می‌دهد، در نظر دارد و فضایی مطمئن برای تایید داده ها را فراهم می‌کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا