اخبار خارجی

توسعه دهنده اتریوم توسط FBI دستگیر شد!

امروز دادستان های آمریکا، دستگیری ورجیل گریفیث (Virgil Griffith) را اعلام کردند. وی به کره شمالی سفر کرده بود تا نحوه استفاده از ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین برای دور زدن تحریم ها را آموزش دهد.

طبق این گزارش، گریفیث ۳۶ ساله در فرودگاه بین المللی لس آنجلس دستگیر و به توطئه چینی برای نقض قانون اختیارات اقتصادی در شرایط اضطراری بین‌المللی (IEEPA) متهم شد. این اتهام حداکثر ۲۰ سال زندان را به همراه دارد. جفری اس برمن (Geoffrey S. Berman) یکی از وکلای آمریکایی در این خصوص گفت:

طبق این اتهامات، ورجیل گریفیث اطلاعات به شدت فنی به کره شمالی ارائه داده است، در حالی که می‌دانست کره شمالی می‌تواند از این اطلاعات برای پولشویی و اجتناب از تحریم ها استفاده کند. گریفیث با انجام این کار، تحریم های کنگره و رییس جمهور را که برای اعمال حداکثر فشار بر روی رژیم خطرناک کره شمالی تعیین شده بود را به خطر انداخته است.

قانون IEEPA تمام شهروندان آمریکایی را از صادرات کالا، خدمات یا فناوری به کره شمالی بدون مجوز از وزارت خزانه داری و دفتر کنترل دارایی های خارجی منع کرده است.

گریفیث که شهروند آمریکایی ساکن در سنگاپور است نتوانسته بود مجوز سفر به کره شمالی را از وزارت امور خارجه آمریکا دریافت کند. گریفیث مخالف این تصمیم عمل کرد و با حضور در همایش ارز دیجیتال کره شمالی اقدام به نقض تحریم ها علیه این کشور کرد. ویلیام سویینی (William Sweeney) رییس FBI گفت:

دلایل متعددی در خصوص تحریم های اعمال شده علیه کره شمالی وجود دارد. این کشور و رهبر آن، برای امنیت ملی کشور و متحدان ما یک تهدید به حساب می‌آیند. آقای گریفیث بدون دریافت مجوز از دولت فدرال به کره شمالی سفر کرد و با علم به اینکه اقدامات وی بر خلاف قانون است به انجام آنها پرداخت. نمی‌توانیم اجازه دهیم که کسی تحریم های موجود را نادیده بگیرد و در صدد دور زدن آنها باشد، زیرا عواقب کسب سرمایه، فناوری و اطلاعات توسط کره شمالی منجر به ساخت تسلیحات هسته ای توسط آنها و در معرض خطر قرار گرفتن جهان خواهد شد. شهروندان آمریکایی باید در تحقق تصمیمات آمریکا به ما کمک کنند.

کره شمالی در تلاش است تا از تحریم ها بگریزد

گزارش ها حاکی از آن است که کره شمالی در مراحل اولیه توسعه ارز دیجیتال به منظور اجتناب از تحریم های بین المللی و یافتن راهی برای دور زدن سیستم مالی جهانی است که تحت تسلط آمریکا می‌باشد.

آلخاندرو کائو دیبنوس (Alejandro Cao de Benos) مسئول همایش ارز دیجیتال کره شمالی گفت که این ارز دیجیتال همانند بیت کوین خواهد بود، اما در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و در حال حاضر هیچ برنامه ای برای دیجیتالی کردن وون کره شمالی وجود ندارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا