اخبار خارجی

شرکت های بزرگ نظیر IBM و مایکروسافت در حال جمع آوری اتریوم

طی چند هفته گذشته کاملا مشخص بوده است که خرده سرمایه گذاران در حال جمع آوری و انباشت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال هستند.

علیرغم سقوط بازار در ماه مارس، طی چندین روز گذشته شاهد افزایش چشمگیر کاربران فعال بیت کوین و اتریوم بوده ایم.

همزمان، اطلاعات استارت آپ تحلیل بلاک چین گلس نود (Glassnode) مشخص کرده است که تعداد آدرس های حاوی حداقل ۰.۱ تا ۱ بیت کوین و ۰.۱ تا ۱۰۰ اتر طی دو ماه گذشته افزایش بسیار زیادی داشته است.

این موضوع نشان می‌‌دهد که خرده سرمایه گذاران با توجه به افزایش قیمت ۲۰ درصدی بیت کوین در روزهای اخیر در صدد خرید این ارز دیجیتال در کف قیمت هستند.

اما تحلیل جدید نشان می‌دهد که شرکت های بزرگ نظیر IBM و مایکروسافت نیز در حال جمع آوری و انباشت ارزهای دیجیتال هستند.

اما ارز دیجیتالی که این شرکت ها در حال جمع آوری هستند ممکن است برای سایر افراد غیرمنتظره باشد زیرا این شرکت ها در حال انباشت اتریوم می‌باشند.

صرف هزینه های میلیون دلاری شرکت های برتر بر روی اتریوم

آدام کوچران (Adam Cochran) یکی از مدیران Metacartel Ventures و استاد دانشگاه اخیرا تحلیل جامعی در خصوص ۱۰,۰۰۰ آدرس برتر اتریوم انجام داده است.

اگرچه تحلیل او نکات بسیار جالبی در خصوص اتریوم بیان کرده است، اما جالب ترین نکته این بوده است که بیان شده است: کیف پول های مرتبط با شرکت های بزرگ نظیر JPMorgan Chase، ردیت، IBM، مایکروسافت، آمازون و والمارت نیز در بین کیف پول های برتر شناسایی شده اند.

جزییات اندکی در این خصوص وجود دارد اما عنوان شده است که تمام این کیف پول ها در حال انباشت اتریوم هستند. مشخص نیست که میزان انباشت آنها چه مقدار است اما از آنجایی که در بین ۱۰,۰۰۰ آدرس کل شبکه اتریوم قرار دارند، احتمالا میلیون ها دلار ارز دیجیتال در این شرکت ها انباشت شده است.

نکته مهم تر این است که به هیچ عنوان نمی‌توان گفت که آیا این شرکت ها همانند اتریوم، در حال انباشت بیت کوین نیز هستند یا خیر زیرا نحوه عملکرد بیت کوین باعث می‌شود که کشف هویت مالک آدرس ها دشوار شود.

اما از آنجایی که مایکروسافت و سایر شرکت های بزرگ بیان کرده بودند که در برنامه های تجاری خود از بیت کوین استفاده می‌کنند، پس به احتمال زیاد به انباشت بیت کوین نیز پرداخته اند.

موسسات مدتی است که درحال انباشت هستند

اطلاعات نشان می‌دهند که موسسات و شرکت های بزرگ در عرصه ارزهای دیجیتال مدتی است که در حال انباشت اتریوم هستند

طبق گزارش CryptoSlate، شرکت سرمایه گذاری Grayscale Investment که بخش سرمایه گذاری ارز دیجیتال Digital Currency Group است در سال ۲۰۲۰ تقریبا ۷۵۶,۵۴۰ اتر یعنی ۴۰ درصد اترهای استخراج شده در سال جاری را خریداری کرده است.

اسپنسر نون (Spencer Noon) در این خصوص گفته است:

سرمایه گذاران سازمانی در حال خرید اتر هستند. آخرین گزارش Grayscale نشان می‌دهد که Ethereum Trust در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تقریبا ۱۱۰ میلیون دلار سرمایه وارد این عرصه کرده است. این مقدار بیشتر از مجموع سرمایه گذاری های ۲ سال گذشته بوده است.

دلیل این فشارهای خرید چیست؟

دلیل اصلی افزایش انباشت اتر را می‌توان حول اتریوم ۲.۰ در نظر گرفت.

در ماه های آتی، توسعه دهندگان به روزرسانی اتریوم ۲.۰ را عرضه خواهند کرد. این اقدام، مدل پولی اتریوم تغییر خواهد کرد و کاربرد اتر را تا حدی افزایش خواهد داد که کوچران در تحلیل خود گفته است که این به روزرسانی می‌تواند باعث تغییر اقتصادی چشمگیری در جامعه شود.

علیرغم اتریوم، روندهای فاندامنتال دیگری نیز وجود دارند که ارزش کل ارزهای دیجیتال را بهبود می‌بخشد.

چاپ پول توسط فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی و موسسات متمرکز نشان داده است که سیستم اقتصادی سنتی تا چه حد شکننده و آسیب پذیر است و بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تا چه مقدار می‌توانند به عنوان یک دارایی امن در مقابل فروپاشی این سیستم عمل کنند.

 

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا