اخبار عمومی

پلتفرم محبوب ردیت (Reddit) توکن خود بر بستر بلاکچین اتریوم را عرضه می کند

پلتفرم شبکه اجتماعی بسیار محبوب ردیت در حال عرضه امتیازهای جامعه (Community Points) به صورت توکن هایی بر بستر بلاک چین اتریوم است. کاربران می‌توانند این توکن ها را هر ماه با گذاشتن کامنت یا پست کردن تاپیک های جدید به دست آورند. کاربران خواهند توانست این امتیازها را در سرویس های مختلف نظیر خرید عضویت و رای دهی در نظرسنجی های مهم خرج کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

توکن های ردیت بر بستر شبکه اتریوم

ردیت طبق پست اخیر بلاگ خود ویژگی جدیدی به اسم امتیازهای جامعه را معرفی کرد. این امتیازها به صورت توکن های ERC-20 استاندارد بر بستر بلاک چین اتریوم ایجاد و ذخیره می‌شوند. وجود این توکن ها بر بستر بلاک چین اتریوم باعث می‌شود که با ابزارهای موجود در این بلاک چین سازگارتر باشند و قابلیت مشارکت و همکاری بیشتری داشته باشند.

این امتیازها سنجشی از اعتبار و حضور در جامعه ردیت است. این امتیازها در کنار اسم کاربری پست ها و کامنت ها در تاپیک های ردیت نشان داده می‌شوند.

توزیع این توکن ها به صورت ماهانه و بر اساس حضور و تاثیر هر کاربر در چهار هفته گذشته خواهد بود. ردیت فهرستی از امتیازهای به دست آمده در هر ماه را منتشر خواهد کرد. جامعه ردیت یک هفته وقت خواهد داشت تا این فهرست را بررسی کند و جایگزین و تغییرات پیشنهادی را ارائه دهد.

ردیت به منظور شفاف سازی تمام تغییرات، نسخه نهایی را معرفی خواهد کرد. کاربران ۶ ماه فرصت خواهند داشت تا امتیازهای خود را از زمان انتشار فهرست نهایی برداشت کنند. در غیر این صورت امتیاز آنها منقضی خواهد شد.

کاربران هم چنین باید کیف پول هایی بر بستر بلاک چین اتریوم برای خود ایجاد کنند. سپس آنها یک آدرس عمومی و کلید خصوصی مورد نیاز برای دسترسی و مدیریت امتیازها در کیف پول دریافت خواهند کرد.

طبق گفته بعضی از اعضای جامعه ردیت، این توکن های جدید ERC-20 از دیفای پشتیبانی خواهند کرد. این موضوع می‌تواند پذیرش دیفای را به طور چشمگیری سرعت ببخشد، زیرا ردیت بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

کاربرد و حداکثر تعداد این توکن ها

در پست ردیت هم چنین خاطرنشان شده بود که تعداد امتیازهای اختصاص یافته به کاربران به تدریج کاهش خواهد یافت. توزیع اولیه شامل ۵۰ میلیون امتیاز خواهد بود. در طول یک سال پس از توزیع اولیه، ۵۰ میلیون امتیاز دیگر نیز توزیع خواهد شد.

به تدریج، تعداد امتیازهای هر دوره توزیع، کاهش خواهد یافت تا تعداد امتیازها به ۲۵۰ میلیون برسد.

نکته جالب این است که کاربران می‌توانند عضویت ویژه را با این امتیازها خریداری کنند. با خرید عضویت ویژه، امتیازهای مورد نظر سوزانده خواهد شد و ارزش سایر توکن ها را افزایش خواهد داد. این موضوع باعث می‌شود که خرید عضویت باعث سود رساندن به کل جامعه شود.

هنگامی که کاربران با استفاده از دلار به خرید عضویت بپردازند، ردیت مقداری از امتیازهای خود را خواهد سوزاند.

کسانی که دارای امتیاز جامعه هستند، نتیجه نظرسنجی ها را به شکل دیگری مشاهده خواهند کرد.

علاوه بر نمایش معمولی نظرسنجی ها (یک رای به ازای هر فرد)، نوع دیگری از نمایش نظرسنجی ها بر اساس امتیاز وجود دارد. این موضوع به جامعه امکان می‌دهد تا نحوه حضور و تاثیر بر جامعه را بهتر مشاهده کنند.

علاوه بر امتیازهای دریافت شده توسط کاربران، بعضی از این امتیازها نیز بین سایر کاربران توزیع خواهد شد. مدیران انجمن برای وظایف مدیریت خود ۱۰ درصد امتیازها و ردیت ۲۰ درصد امتیازها را دریافت خواهند کرد و ۲۰ درصد برای طیف وسیع تری از جامعه ذخیره خواهد شد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا