اخبار اتریوماخبار بیت کوین

ریزش قیمت بیت کوین تا ۱۰۴۰۰ دلار؛ آیا کاهش قیمت بعدی بیت کوین تا ۹۶۰۰ دلار است؟

قیمت بیت کوین در حال حاضر رو به کاهش است و فشار فروش از جانب عدم قطعیت تکنیکال، ضعف در بازار بورس و افزایش قدرت دلار آمریکا در سیر صعودی قرار دارد.

عدم توانایی بیت کوین برای عبور از قیمت ۱۱,۰۰۰ دلار نیز می‌تواند یکی از عوامل نوسان اخیر باشد، زیرا ضعف گاوها را نشان داده است.

یکی از معامله‌کنندگان خاطرنشان کرده است که انتظار دارد به زودی کاهش قیمت چشمگیری رخ دهد. وی پیش‌بینی کرده است که گپ CME بیت کوین به کانال ۹۰۰۰ دلار برسد. در این سطح قیمت، نقدینگی بسیار زیادی وجود دارد بنابراین بیت کوین باید به این سطح برسد تا شاهد جهش مجدد قیمت باشد.

بیت کوین ممکن است به زودی به سمت گپ قراردادهای آتی CME بر روی قیمت ۹۶۰۰ دلار حرکت کند. این گپ هنگامی به وجود آمد که قیمت بیت کوین از کانال ۹۰۰۰ دلار در اواخر ماه جولای و اوایل ماه آگوست افزایش یافت.

قراردادهای آتی CME در آخر هفته‌ها بسته می‌شود، اما بازارهای نقد بیت کوین هم‌چنان معامله می‌شود. این موضوع، در نوسان قیمت CME یک گپ ایجاد می‌کند و بسیاری از این گپ‌ها طی یک هفته پر می‌شوند.

بیت کوین می‌تواند گپ موجود را پر کند

طبق گفته یکی از تحلیلگران ارز دیجیتال در خصوص نوسان قیمت اخیر، بیت کوین به زودی گپ CME را پر خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد که بیت کوین چگونه سطح حمایتی ۱۰,۹۰۰ دلار را از دست داده است و کاهش به ۱۰,۲۰۰ دلار فعال شده است.

بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران معتقدند این گپ نیز پر خواهد شد. یکی از صاحب‌نظران و برنامه‌نویسان مطرح به اسم Ivan on Tech اخیرا از بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دنبال کننده خود پرسیده است که آیا به نظر آنها بیت کوین می‌تواند گپ CME را پر کند یا خیر. تقریبا ۶۰ درصد پاسخ‌دهندگان گفتند که گپ CME به زودی پر خواهد شد.

شاید گپ CME پر نشود

البته تمام تحلیلگران معتقد نیستند که این گپ به زودی پر شود. ویلی وو یکی از تحلیلگران برجسته اخیرا در خصوص نمودار زیر گفته است:

من هنوز کاهش قیمت کوتاه‌مدت دیگری را پیش‌بینی می‌کنم، اما تاکنون روند به سمت کسب نقدینگی پیش می‌رود که اگر سطح مقاومتی شکسته شود می‌تواند یک نشانه صعودی باشد. سفارش‌های زیادی برای خرید در کانال ۹۰۰۰ دلار وجود دارد.

ویلی وو طی هفته‌های اخیر پیش‌بینی‌های دقیق انجام دادن است. در اواخر ماه آگوست، کاهش قیمت به کانال ۹۰۰۰ دلار و هفته گذشته نیز بازایابی از قیمت ۱۰,۰۰۰ به ۱۱,۲۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود.

وی هم‌چنان معتقد است که روند میان‌مدت بیت کوین مثبت است. او در این خصوص گفت:

به طور کل کاهش قیمت چشمگیری را پیش‌بینی نمی‌کنم و فقط احتمال کاهش قیمت‌های کوچکی در بازه‌های کوچک و نزدیک به سطح مقاومتی وجود دارد. با در نظر گرفتن چشم‌انداز بلندمدت، می‌توان گفت که زمان مناسبی برای خرید است. سفارش‌های خرید بسیار زیادی در سطح حمایتی کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار قرار دارد.

قیمت اتریوم- بیت کوین
قیمت اتریوم

اتریوم در آستانه قیمت ۲۵۰ دلار پس از کاهش قیمت اخیر

الگوی پرچم نزولی در نمودار قیمت روزانه اتریوم ایجاد شده است که گویای کاهش قیمت بیشتر است. کاهش ۳۷ درصدی قیمت در اوایل ماه، میله الگوی پرچم و روند بدون نوسان نیز خود پرچم را در نمودار ایجاد کرده است. بر اساس الگوی به وجود آمده و میله پرچم، قیمت اتر ممکن است تا ۲۳۵ دلار کاهش یابد.

اتریوم در مسیر نزولی خود می‌تواند سطح حمایتی ۳۰۰ دلار را بر اساس مدل IOMAP به دست آورد. این معیار درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تقریبا ۹۴۰,۰۰۰ آدرس بیش از ۲.۲ میلیون اتر در این سطح قیمت خریداری کرده‌اند. این مانع عرضه می‌تواند مقداری از فشار فروش را جذب کند.

این نکته قابل ذکر است که علیرغم احتمال کاهش قیمت شدیدتر، تعداد نهنگ‌های اتریوم به طور چشمگیری افزایش یافته است. شاخص توزیع دارندگان Santiment، طی دو هفته گذشته افزایش ۲.۵۴ درصدی را در تعداد آدرس‌های دارای ۱۰۰,۰۰۰ الی یک میلیون اتر ثبت کرده است.

افزایش فشار خرید در حالی که قیمت در حال کاهش است نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به دنبال خرید در کف قیمت هستند. اگر اتر بتواند سطح حمایتی ۳۸۰ دلار را مجددا به دست آورد، می‌تواند به سمت رکورد قیمت سالانه جدیدی پیش برود.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا