اخبار خارجی

همکاری انکر با مایکروسافت؛ رشد چشمگیر قیمت ANKR بازار را غافل‌گیر کرد

مایکروسافت، غول فناوری، با انکر (Ankr)، شرکت ارائه‌دهنده خدمات زیرساختی بلاکچین برای ارائه سرویس میزبانی نود در مایکروسافت ازور (Microsoft Azure) همکاری خواهد کرد. مایکروسافت ازور بازوی ارائه‌دهنده خدمات ابری شرکت مایکروسافت است.

به گزارش کوین تلگراف، در اعلامیه همکاری این دو شرکت ذکر شده است که سرویس استقرار نود انکر پس از همکاری با ازور و با استفاده از زیرساخت قدرتمند آن، اتصالات بلاکچین با تاخیر کم را برای پروژه‌های وب ۳ ممکن می‌کند و توسعه‌دهندگانی که از آن استفاده می‌کنند با فراغت از مساله سرعت، می‌توانند روی مقیاس‌پذیر کردن اپلیکیشن‌های خود تمرکز کنند.

با ارتقای «متعادل‌کننده بار (Load Balancer)» انکر و استفاده از راه‌حل‌های مسیریابی مبتنی بر ازور، این شرکت می‌تواند تراکنش‌های خود را با مسیریابی مؤثر درخواست‌های RPC به بهترین گره‌ها، مقیاس‌پذیرتر کند. همچنین پس از همکاری با ازور، مشتریان انکر می‌توانند خدمات میزبانی نود را با انتخاب مشخصات دلخواه خود از جمله حافظه، پهنای باند و مکان جغرافیایی نودها دریافت کنند. به این ترتیب در نتیجه این همکاری کیفیت خدمات انکر امکان رشد چشمگیری دارد.

همکاری با مایکروسافت روی قیمت توکن پلتفرم انکر هم اثر بسیار مثبتی داشت؛ به‌طوریکه ANKR با حدود ۶۰٪ رشد قیمت پس از اعلام این خبر، در صدر جدول بهترین عملکرد ۲۴ ساعته در کوین مارکت کپ قرار گرفت.

قیمت توکن ANKR
نمودار قیمت توکن ANKR در تایم‌فریم ساعتی؛ منبع: تریدینگ ویو

مایکروسافت در می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) «سرویس بلاکچین ازور» را به صورت ناگهانی و بدون ارائه هیچ‌گونه توضیح رسمی تعطیل کرده است. همچنین در دسامبر ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱)، این غول فناوری استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از سرویس‌های ابری خود را ممنوع اعلام کرد. به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد به‌واسطه همکاری با شرکت‌هایی مانند انکر برنامه‌های گذشته خود را احیا کند هرچند که همچنان از تماس مستقیم با فضای کریپتو اجتناب می‌کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا