اخبار اتریوم

دو شرکت ARK و 21Shares، بند «استیکینگ» را از درخواست ETF اسپات اتریوم خود حذف کردند

دو شرکت ARK Invest و 21Shares پرونده درخواست ETF اسپات اتریوم خود را به‌روزرسانی کرده‌اند. آن‌ها در این به روز رسانی جزء کلیدی «استیکینگ» را از درخواست خود حذف کرده‌اند، که نشان‌دهنده اصلاحیه قابل توجهی است. علیرغم اینکه هیچ اظهارنظر رسمی از این شرکت‌ها انجام نشده است، این کار احتمالا پاسخی به بازخورد احتمالی کمیسیون بورس (SEC) است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در پرونده به‌روزرسانی شده که در روز جمعه، ۱۰ می (۲۱ اردیبهشت) ارسال شده، بند مربوط به اینکه 21Shares بخشی از دارایی‌های صندوق را از طریق ارائه‌دهندگان شخص ثالث استیک می‌کند، حذف شده است. قبلا در این درخواست قید شده بود که «اسپانسر ممکن است گاهی بخشی از دارایی‌های این صندوق را از طریق یک یا چند تامین‌کننده قابل‌اعتماد استیکینگ، استیک کند».

تغییرات ایجاد شده در درخواست‌های ETF اسپات اتریوم

این شرکت‌ها در تشکیل پرونده خود در ۷ فوریه، بندی را درج کرده بودند مبنی بر اینکه 21Shares دریافت ETH را به عنوان پاداشی برای استیکینگ پیش‌بینی می‌کند و قصد دارد درآمد حاصل را به عنوان درآمد ایجاد شده توسط صندوق طبقه‌بندی کند.

با اینکه در به‌روزرسانی جدید، بخش مربوط به استیکینگ حذف شده است، اما موارد دیگر باقی مانده‌اند؛ از جمله ضررهای ناشی از جریمه‌های اسلشینگ، وجوهی که به صورت موقت در طول باندینگ و آنباندینگ غیرقابل دسترس هستند و همچنین اثرات احتمالی بر قیمت اتریوم.

به گفته اریک بالکوناس (Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ ETF، این به روز رسانی ممکن است تلاشی برای اصلاح این درخواست در واکنش به بازخورد احتمالی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) باشد.

از سوی دیگر، بالکوناس بیان می‌کند که این تغییر می‌تواند آخرین تلاش یا اقدامی استراتژیک برای محدود کردن اطلاعات موجود برای SEC به‌منظور رد احتمالی باشد.

SEC تاکنون تصمیم‌گیری در مورد ETFهای اسپات اتر را به تاخیر انداخته است. اما این نهاد قانون گذار باید تا ۲۳ می (۳ خرداد) در مورد درخواست ETF اسپات اتریوم VanEck و پس از آن Ark Invest و 21Shares در ۲۴ می (۴ خرداد) تصمیم بگیرد.

متقاضیان در حال آماده شدن برای ملاقات با SEC

در حالی که گمانه زنی‌ها در مورد تایید ETFهای اسپات اتریوم بسیار زیاد شده است، النور ترت (Eleanor Terrett)، روزنامه نگار فاکس فاش کرد که جلسات آتی بین متقاضیان ETF و کارکنان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برنامه‌ریزی شده است.

در حالی که موجی از بدبینی نسبت به تایید ETFها در میان شرکت‌های متقاضی به وجود آمده است، این خبر حاکی از تغییر احتمالی «سکوت» قبلی از سوی SEC است. در حالی که این جلسات برنامه‌ریزی شده تاییدیه را تضمین نمی‌کند، اما نشان دهنده تغییر رفتار این نهاد نظارتی است.

این جلسات می‌تواند به متقاضیان ETF اتریوم فرصتی برای رفع هرگونه نگرانی یا ارائه اطلاعات اضافی به SEC ارائه دهد. علاوه بر این، حتی می‌تواند به طور بالقوه بر فرآیند تصمیم‌گیری تأثیر بگذارد.

چنین تعاملی می‌تواند به شفاف سازی انتظارات و الزامات نظارتی کمک کند و ارزیابی آگاهانه‌تری از درخواست‌های ETF اتریوم را تسهیل کند. علاوه بر این، منعکس‌کننده یک رویکرد پیشگیرانه از سوی هر دو طرف برای افزایش پیچیدگی‌های ارائه محصولات مالی مبتنی بر اتریوم به بازار است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا