اخبار بیت کوین

جابه‌جایی بیت کوین توسط دولت آمریکا؛ آیا این خبر صحت دارد؟

شب گذشته دوباره شایعاتی مبنی بر فروش بیت کوین توسط دولت آمریکا منتشر شد و به دنبال آن قیمت این ارز کاهش یافت. در واکنش به این شایعات، شرکت آرخام اینتلجنس (Arkham Intelligence) اعلام کرد هیچ تراکنشی در کیف پول‌های مرتبط با دولت آمریکا صورت نگرفته است.

به گزارش کریپتواسلیت، روز گذشته حساب توییتری با نام 1kbeetlejuice با استناد به داده‌های شرکت آرخام مدعی شد بیت کوین‌های موجود در کیف پول‌های دولت آمریکا در حال انتقال و فروش هستند.

شرکت آرخام ضمن تکذیب این شایعه در رشته توییتی در این رابطه نوشت:

ما چنین چیزی را مشاهده نکردیم.

این درحالیست که روز گذشته پس از منتشر شدن نرخ CPI آمریکا، قیمت بیت کوین تا ۲۸٬۳۳۱ دلار رشد کرد اما اعلام این خبر غیرموثق باعث افت شدید قیمت در بازه کوتاهی شد. در زمان نگارش این خبر بیت کوین به ارزش ۲۷٬۴۹۲ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: تریدینگ ویو

به نظر می‌رسد این شایعه به دلیل برچسب‌هایی (تگ‌) که کاربران می‌توانند برای آدرس‌های مختلف ایجاد کنند به وجود آمده است. به گفته آرخام، کاربران می‌توانند برچسب‌های مختلفی را به آدرس‌های کیف پول مختلف اضافه کنند. با این کار کاربران می‌توانند به اشتباه آدرسی را به دولت آمریکا مرتبط کنند.

آرخام خاطرنشان کرد این برچسب‌گذاری‌ها منعکس‌کننده داده‌های رسمی این شرکت نیست. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد تنها ۷ کیف پول مرتبط با بیت کوین‌های مصادره شده از بازار سیلک رود را برچسب‌گذاری کرده و فعالیت‌های آن را زیر نظر دارد.

این شرکت در مورد کیف پول‌هایی که رسما برچسب‌گذاری کرده است نوشت:

امروز هیچ تراکنش خروجی در این کیف پول‌ها انجام نشده است.

این اولین بار نیست که قیمت بیت کوین به دنبال انتشار شایعات فروش بیت کوین توسط دولت آمریکا کاهش می‌یابد. اواخر ماه آوریل نیز حساب توییتری DB با استناد به داده‌های آرخام مدعی شد دولت آمریکا فروش بیت کوین‌های خود را آغاز کرده است.

شرکت آرخام اینتلجنس مدعی شده که مستقیما مسئول برچسب‌گذاری‌ها آدرس‌ها توسط کاربران نیست. با این حال، اتفاقات اخیر ضرورت تغییر سیاست این شرکت برای تشخیص برچسب‌گذاری‌های رسمی از برچسب‌گذاری‌های کاربران را نشان می‌دهد.

کریپتو ویزآرت، تحلیلگر مطرح شرکت گلسنود در دستی در کانال تلگرام خود، عکس زیر را منتشر کرد. این نمودار موجودی کیف پول بیت کوین منتسب به دولت آمریکا را با نمودار زرد در کنار قیمت بیت کوین (منحنی مشکی) نشان می‌دهد. این تصویر نشان می‌دهد در مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) این موجودی کاهش یافته است.

کیف پول دولت آمریکا
کاهش موجودی بیت کوین در کیف پول منتسب به دولت آمریکا؛ منبع: گلسنود

ممکن است در ادامه امروز، یا روزهای آتی اخباری بیشتر در این خصوص منتشر شود. به هرحال فعالان بازار رمزارز، جابه‌جایی بیت کوین توسط هولدرهای بزرگ را به دقت رصد می‌کنند زیرا این نقل و انتقالات ممکن است مرتبط با فروش BTC باشد. با این حال همیشه امکان منتشر شدن اخباری که صحت ندارند یا اشتباه کاربری بوده است وجود دارد و همین موضوع هم می‌تواند به نوسان قیمت در بازار ارزهای دیجیتال منجر شود.

آپدیت: ویل کلمنته نیز در توییتی با انتشار تصویر فوق عنوان داشت در روزهای گذشته هیچ جابه‌جایی در کیف پول بیت کوین متعلق به دولت آمریکا صورت نگرفته است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا