اخبار عمومی

آرکهام از اواخر امسال بخشی از ویژگی‌های خود را پولی خواهد کرد

میگل مورل (Miguel Morel)، مدیرعامل شرکت آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) پیش‌بینی کرده که این پلتفرم داده‌های بلاکچین، در سال جاری شروع به ارائه قابلیت‌های پولی کند، اما محصول اصلی آن همچنان رایگان خواهد ماند. همچنین، این پلتفرم قرار است پشتیبانی از دو بلاکچین را هم اضافه کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، مورل اظهار داشت که آن‌ها می‌توانستند از ماه‌ها پیش شروع به کسب درآمد از این پلتفرم کنند، اما انتخابشان این نبود؛ چرا که معتقدند در صورت رایگان بودن پلتفرم افراد بیشتری توانایی بهره‌مندی از خدمات آن‌ها را خواهند داشت.

هدف آرکهام از پولی کردن برخی ویژگی‌ها

هنگامی که از مورل پرسیده شد که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد وی در پاسخ اشاره کرد که این اتفاق تقریبا اواخر امسال خواهد بود. او تصریح کرد هدف اصلی از این اقدام، رسیدن به سطح مناسبی از رشد قبل از شروع کار است.

مورل نظرات خود را اینگونه ادامه داد:

من می‌خواهم که قابلیت‌های اصلی آرکهام رایگان بمانند. قابلیت‌هایی مثل دیدن میزان دارایی‌ها، توانایی اقدام به جستجو، امکان مشاهده نمونه کارهای افراد دیگر و مواردی از این دست برای همیشه رایگان خواهد ماند.

او افزود که محصولاتی مانند API یا ابزارهای نمایش و ردیابی آن، بخش‌های ضروری این محصول نیستند و این شرکت می‌تواند در آینده، برای دسترسی به این ابزارها، هزینه‌ای را دریافت کند.

مورل خاطرنشان کرد این پلتفرم، خود را برای پشتیبانی از بلاکچین تون (TON) آماده می‌کند که تا دو هفته دیگر قابل دسترسی است. این پلتفرم همچنین، پشتیبانی از سولانا (Solana) را حدودا تا پایان ماه آگوست (شهریور) به قابلیت‌های خود اضافه می‌کند. او گفت که پشتیبانی از سولانا، سالانه ۱ میلیون دلار به هزینه‌های سالانه این پلتفرم اضافه خواهد کرد، اما این شرکت برای انجام این اقدام، کمک مالی دریافت کرده است.

مورل اعتقاد دارد که هیچ کاوشگر داده‌ مناسبی برای بلاکچین سولانا وجود ندارد؛ چیزی که حتی سرسخت‌ترین حامیان سولانا نیز به آن اذعان دارند. وی اظهار داشت که توانایی تجزیه‌وتحلیل این شبکه به راحتی می‌تواند اطلاعات ارزشمندی را در مورد آن ارائه دهد.

او در ادامه گفت:

به خاطر داشته باشید که بلاکچین برای همیشه وجود خواهد داشت. بنابراین حتی اگر کسی کاری شبیه به چیزی که اخیرا اتفاق افتاد انجام دهد، هر کسی می‌تواند از نظر تئوریک آن را بررسی کند و ببیند که واقعا چه اتفاقی افتاده است.

پلتفرم آرکهام، اخیرا شاهد رشد قابل توجهی در تعداد کاربرانش بوده است. بخش مهمی از این کاربران، تحلیلگرانی هستند که از این پلتفرم برای ردیابی قیمت بیت کوین، تحت تاثیر اقدامات دولت آلمان و بازپرداخت‌های صرافی Mt. Gox استفاده می‌کنند.

مورل در ادامه اظهار داشت:

ما در واقع محصولی کاملا منحصر به فرد ساختیم که کاملا موقعیت خود را در بازار پیدا کرده و هرچه افراد بیشتری باشند تا به آن توجه کنند و از آن استفاده کنند، این پلتفرم، بیشتر شناخته‌ خواهد شد.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا