واکنش وزیر ارتباطات به دستور فیلتر شدن تلگرام

صبح امروز محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در واکنش به دستور قضایی برای فیلتر شدن تلگرام در پستی در صفحه مجازی توییتر خود نوشت:

۱) دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپذير است؛ هر چند استفاده از يك نرم‌افزار متوقف شود. نرم افزارهای بديل، شناسايی و جريان آزاد اطلاعات، مجدداً فعال و در گردش خواهد بود. اين خاصيت و لازمه‌ی دسترسی آزاد به اطلاعات در عصر ارتباطات است.

۲) فناوری، به خودی خود، نه مجرم است نه مفسد و نه منحرف؛ اين بشر است كه با استفاده نادرست از آن، جرم يا فساد در فضای زندگی مجازی را ترویج می‌کند؛ چندان كه در فضاي واقعی نيز چنين می‌كند كه امريست گريزناپذير و علی حده.

۳) توسعه فناوری نيز پيوسته و توقف ناپذیر است، چرا که مكث در اين مسير پرجنب و جوشِ لايتناهی، آن هم در روزگار سرعت تكنولوژی، بس سخت و مستصعب است و خود تحريمی از دنياي نوين عقب‌ماندگی را به‌دنبال خواهد داشت.

۴) سیاستگذاری برای رسانه‌های نوین و به رسمیت شناختن آن‌ها در جهت پاسداشت حقوق شهروندان، نيازمند اقدامی عاجل است كه تعارض کشور با شبکه‌های اجتماعی را کاهش و باعث وحدت عمومی و مانع سلب اعتماد خواهد شد.

۵) در این میان نباید از عدم وجود استانداردی جهانی برای حفظ حاکمیت کشورها در نرم افزارهای فضای مجازی گذشت، این تعارضی است که برای اکثر کشورها وجود دارد. زمانی که مقررات کشورها محترم شمرده نشود، عکس العمل حاکمیتها امری غیرطبیعی و غیرمعقول نمی‌نماید.

نظر شما چیست؟ آیا فیلتر شدن تلگرام به حرکت مردم به سمت پیام رسان‌های داخلی کمک خواهد کرد؟


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
محفوظ

سلام. به نظر من اجبار مردم برای استفاده از پیام رسان های داخلی امری اشتباه است و باید در کنار شبکه های مجازی مردم ترغیب به استافاده از پیام رسان های داخلی شوند نه اجبار. فیلترکردن تلگرام تجاوز به حقوق شهروندی و موجب دلسردی و دلخوری بیشتر مردم می شود. جامعه ما باید همگام با تکنولوژی های روز جهان حرکت کند نه اینکه مردم را در بن بست ارتباطی و اطلاعاتی قرار دهد. فیلترینگ تلگرام اشتباه است.

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین