اخبار خارجی

بکت (Bakkt) اولین آپشن قانونی بیت کوین و قراردادهای آتی نقدی را عرضه کرد

پلتفرم ارز دیجیتال صرافی بین قاره ای (ICE) به اسم بکت (Bakkt)، اولین آپشن قانونگذاری شده بیت کوین و قراردادهای آتی نقدی را در آمریکا عرضه کرده است.

طبق اعلان ۹ دسامبر، بکت اکنون از قراردادهای آتی بیت کوین فیزیکی خود به عنوان بنچمارک (الگو) برای ایجاد محصولات مکمل استفاده می‌کند.

قراردادهای آتی ماهانه بکت، بنچمارکی برای سایر محصولات جدید خواهد بود

این خبر طی پست وبلاگ آدام وایت (Adam White) مدیر ارشد عملیاتی بکت اعلام شد. در این پست آمده است:

با ارائه قراردادهای ماهانه بیت کوین فیزیکی بکت، ما دارای بنچمارکی هستیم که بنیان و اساس توسعه محصولات مکمل را بر اساس نیاز مشتریان برای ما امکان پذیر می‌سازد.

اولین آپشن بیت کوین قانونگذاری شده توسط CFTC

دو محصول جدید شامل آپشن های ماهانه بیت کوین بکت و قراردادهای آتی نقدی بیت کوین بکت هستند.

طبق پست آدام وایت، آپشن های ماهانه بکت اولین قرارداد آتی بیت کوین قانونگذاری شده توسط کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالاها (CFTC) است. در این اعلان بیان شده است که افزایش قیمت در بازار قانونگذاری شده صورت گرفته است و هیچ تاثیری بر بازار نقدی قانونگذاری نشده بیت کوین نداشته است.

قراردادهای آتی نقدی یک نوع قرارداد جدید است که ابتدا در صرافی تأیید شده قراردادهای آتی ICE در سنگاپور در دسترس خواهد بود. این قرارداد بر اساس قیمت تسویه قرارداد آتی ماهانه بیت کوین بکت است و برای شرکت کنندگانی که نمی‌توانند قراردادهای فیزیکی را معامله کنند، آپشن مخصوص فراهم می‌کند.

ورود مدیرعامل بکت به مجلس سنای آمریکا

این اخبار پس از انتصاب کلی لوئفلر (Kelly Loeffler) مدیرعامل بکت به عنوان یکی از اعضای مجلس سنای آمریکا منتشر شد. طبق گزارش رسانه ها، لوئفلر جایگزین سناتور جانی ایزاکسون (Johnny Isakson) می‌شود که در انتهای سال بازنشسته خواهد شد.

پلتفرم بکت یکی از نویدبخش ترین مشوق های مرتبط با ارز دیجیتال تاکنون بوده است و قراردادهای آتی بیت کوین فیزیکی آن به یکی از مهم ترین محصولات عرصه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

اگرچه این پلتفرم هنگام عرضه در تاریخ ۲۳ سپتامبر دارای حجم معاملات کمی بود، اما به رشد خود ادامه داد و به تدریج جایگاه خود در بازار ارزهای دیجیتال را به دست آورد. بدین ترتیب، در تاریخ ۳ دسامبر علاقه عمومی به قراردادهای آتی بیت کوین در پلتفرم بکت به رکورد ۶.۵ میلیون دلار دست یافت. در اواخر ماه نوامبر، کوین تلگراف رکورد دیگری را برای معاملات قراردادهای آتی بیت کوین در پلتفرم بکت گزارش داده بود که طی آن، ۵۶۰۰ بیت کوین معامله شده بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا