اخبار خارجی

رشد ۳۰۰ درصدی توکن Band ؛ دلایل افزایش قیمت این توکن دیفای چیست؟

شبکه بند – Band Protocol – یک شبکه اوراکل میان زنجیره ای بوده که امکان ارتباط شبکه های بلاک چین با دنیای واقعی را فراهم کرده است. پروژه های DeFi به کمک این شبکه به اطلاعات خارج از دنیای بلاکچین دسترسی پیدا می‌کنند. یکی از مزایای این شبکه، غیرمتمرکز بودن آن است. قیمت این ارز دیجیتال در ماه‌های قبل رشد بسیار بالایی را به ثبت رسانده است.

پروتکل Band رقیب اصلی شبکه چین لینک (Chainlink) است. رمز ارز شبکه چین لینک، Link، در روزهای اخیر رشد بسیار بالایی را به ثبت رسانده است و در حال حاضر در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار و در جایگاه ششم قرار گرفته است. پروتکل بند که رمز ارز اصلی آن Band است در حال حاضر در جایگاه ۴۳ بازار قرار دارد. این رمز ارز، در دو هفته اخیر بالغ بر ۳۰۰ درصد و طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

دلایل رشد شدید قیمت Band

در ماه‌های اخیر شاهد رشد شدید قیمتی در پروژه‌های دیفای (DeFi) بوده‌ایم. شبکه بند و رمز ارز آن نیز در همین دسته قرار دارند و طبیعتا همراه با دیگر پروژه‌ها رشد خوبی در قیمت را به ثبت رسانده‌اند. اما شاید بتوان دلیل اصلی رشد قیمت این ارز دیجیتال را اعلام خبر لیست شدن این ارز مجازی در صرافی کوین بیس دانست.

انفجار پروژه‌های دیفای

در دو ماه اخیر مقدار سرمایه قفل شده در پروژه‌های دیفای رشد بسیار بالایی داشته است. در حال حاضر سرمایه قفل شده در این پروژه‌ها بالغ بر ۴.۵ میلیارد دلار است. پروتکل بند همانند چین لینک یک شبکه بلاکچین اوراکل است. پروژه‌های دیفای برای دسترسی به اطلاعات موجود در دنیای واقعی، به اوراکل احتیاج دارند. با رشد و گسترش پروژه‌های دیفای، تقاضا برای استفاده از شبکه های اوراکل نیز افزایش یافته است. هرچند پروژه‌های دیفای می‌توانند اطلاعات اوراکل مورد نیاز خود را بدست آورند اما این کار مستلزم صرف زمان و هزینه زیاد برای آنها خواهد بود؛ اینجاست که شبکه های چین لینک و بند وارد بازار شده و نیاز آنها را برطرف می‌کنند.

لیست شدن Band در صرافی‌ها

دقیقا ۵ روز پیش، یکی از مدیران صرافی کوین بیس خبر لیست شدن ارز دیجیتال Band در این صرافی را اعلام کرد:

روز دوشنبه ۱۰ آگوست، جفت ارزهای Band-usd، Band-BTC، Band-EUR و Band-GBP به لیست معاملاتی اضافه خواهد شد. معاملات این جفت ارزها در صورت تامین نقدینگی مورد نیاز، از روز ۱۰ آگوست آغاز خواهد شد.

پس از اعلام این خبر قیمت ارز دیجیتال Band در عرض یک ساعت از ۵.۶ دلار به ۸ دلار رسید.

روز گذشته صرافی هیوبی نیز اعلام کرد که ارز دیجیتال Band از روز ۱۰ آگوست در این صرافی نیز قابل معامله خواهد بود. لیست شدن یک رمز ارز در صرافی های دیجیتال، معمولا باعث ایجاد شوک قیمتی در آن خواهند شد. در مورد ارز دیجیتال بند نیز همین اتفاق افتاده است و از زمان اعلام این خبر، شاهد رشد قیمت آن هستیم.

همکاری با پروژه دیفای

اتفاق دیگری که باعث رشد قیمت این ارز دیجیتال شد، اعلام همکاری Band با پروتکل Elrond بود. این خبر روز ۴ آگوست منتشر شد و همزمان با خبر لیست شدن در صرافی کوین بیس، باعث رشد قیمت این ارز دیجیتال شد.

قیمت ارز دیجیتال Band‌ بند
رشد شدید قیمت ارز دیجیتال بند در روزهای اخیر – Band

تحلیل فاندامنتال Band

از آنجا که حوزه فعالیت شبکه Band همانند چین لینک – Link – در حوزه تغذیه اطلاعات خارجی به شبکه های بلاک چین است، از این جهت می‌توان این دو رمز ارز را باهم مقایسه کرد. در حالی که این دو ارز دیجیتال در یک حوزه فعالیت دارند اما ارزش بازار band تقریبا ۶ درصد ارزش بازار چین لینک است. چین لینک با ارزش ۴.۷ میلیارد دلار در جایگاه ششم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد اما Band با ارزش بازار ۳۲۶ میلیون دلار در جایگاه ۴۳ بازار قرار گرفته دارد. ارزش بازار Band تقریبا ۶ درصد ارزش بازار لینک است که تحلیل ها نشان می‌دهد ارزش بازار ارز دیجیتال بند می‌تواند تا ۱۰-۲۰ درصد ارزش بازار Link رشد کند.

یکی از دلایل رشد لینک، اعلام همکاری آن با دیگر پروژه‌ها بود، اتفاقی که در حال حاضر برای Band تکرار می‌شود. اخباری مبنی بر همکاری جدی میان این پروتکل اوراکل با پروژه‌ها و کسب و کارها در حوزه بلاکچین به گوش می‌رسد. این اخبار می‌تواند به رشد قیمت این رمز ارز منجر شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارزش بازار Band حداقل باید دو تا سه برابر مقدار فعلی باشد و این نکته نشان می‌دهد که باید توجه ویژه‌ای به این ارز دیجیتال کرد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا