اخبار خارجی

بانک معروف چین کیف پول یوان دیجیتال عرضه کرد

یکی از بانک‌های مهم به طور پنهانی سرویس کیف پول برای رمز ارز بانک مرکزی چین (یوان دیجیتال) برای عموم کاربران افتتاح کرده است، اما پس از جلب توجه عموم، آن را غیرفعال کرد.

روز شنبه، کاربران بانک سازندگی چین (CCB) که یکی از چهار بانک تجاری و دولتی برتر این کشور است، متوجه شدند که ویژگی کیف پول رمز ارز بانک مرکزی در برنامه موبایلی این بانک در دسترس قرار گرفته است.

با جستجوی عبارت “ارز دیجیتال” (digital currency) به زبان چینی، کاربران این برنامه می‌توانند به سرویس کیف پول یوان دیجیتال وارد شوند و با ثبت نام از طریق شماره تلفن موجود در حساب CCB خود می‌توانند این سرویس را فعال کنند.

هنوز مشخص نیست که CCB چه زمانی این سرویس را افتتاح می‌کند، اما اخبار وجود این ویژگی به سرعت در رسانه‌ها و جامعه رمز ارز کشور چین پخش شده است. بعضی از کاربران توانسته‌اند با اتصال حساب بانک CCB خود و کیف پول، تراکنش‌های کوچکی انجام دهند.

هرچند، بانک CCB هم‌اکنون این ویژگی را از دسترس عموم کاربران خارج کرده است. جستجوی عبارت ارز دیجیتال در برنامه موبایل بانک CCB اکنون به این پیام منتهی می‌شود: این عملکرد هنوز به طور رسمی در دسترس عموم قرار نگرفته است. لطفاً صبور باشید.

با این حال، مدت زمان کمی که این کیف پول در دسترس بود نشان داد که CCB بر روی پذیرش برنامه یوان دیجیتال یا همان DCEP کار می‌کند. گفتنی است بانک خلق چین بر روی این برنامه کار می‌کند.

رابط کاربری این کیف پول نشان داده است که هر کاربری که این سرویس را فعال کند یک ID کیف پول مخصوص دریافت می‌کند. از این ID می‌توان برای انجام تراکنش بین کیف پول و حساب بانک CCB استفاده کرد.

یوان دیجیتال

به علاوه، کاربران هم‌چنین می‌توانند با در دست داشتن آدرس کیف پول یا شماره تلفن موبایل سایر افراد، به آنها یوان دیجیتال ارسال یا از آنها دریافت کنند.

طبق حکم بانک خلق چین، چهار بانک تجاری و دولتی برتر در حال توسعه کیف پول‌های یوان دیجیتال و آزمایش‌های داخلی با کاربران و فروشندگان منتخب خود بوده‌اند.

باید منتظر ماند و دید چه زمانی این بانک‌ها به طور رسمی سرویس‌های خود را در دسترس عموم قرار خواهند داد و آیا این کیف پول‌ها، کاربردهای بیشتری برای استفاده از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند یا خیر.

بانک خلق چین هم‌چنین با همکاری DiDi Chuxing و سایر سرویس‌های موجود بر بستر اینترنت بر روی به‌کارگیری یوان دیجیتال در پرداخت‌های بیشتر کار می‌کند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا