اخبار بیت کوین

احتمال ۱۰٪ کاهش شاخص قدرت دلار آمریکا؛ آیا بیت کوین از این فرصت استفاده خواهد کرد؟

تحلیلگران معتقدند احتمال تغییر سیاست‌های فدرال رزرو و کاهش نرخ بهره در سال آینده می‌تواند تاثیر منفی بر شاخص قدرت دلار آمریکا بگذارد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، با توجه به همبستگی معکوس دلار و بیت کوین احتمالا شاهد افزایش قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار خواهیم بود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

در حالی که همبستگی معکوس دلار و بیت کوین در چند ماه گذشته کاهش یافته است، بسیاری از تحلیلگران معتقدند تغییر سیاست‌های اقتصاد کلان آمریکا با تاثیر منفی بر قدرت دلار، به نفع این ارز دیجیتال خواهد بود.

کاهش تورم آمریکا به فدرال رزرو اجازه می‌دهد بالاخره نرخ بهره را از اوج ۲۲ ساله اخیر خود کاهش دهد. در این صورت، نقدینگی در بازار افزایش یافته و سرمایه‌گذاران بیشتری به سمت بازار دارایی‌های پرریسک روانه می‌شوند. این پیش‌بینی باعث شده تا این باور در میان سرمایه‌گذاران ایجاد شود که احتمالا در سال ۲۰۲۴ فرصت خوبی برای رشد قیمت‌ها در بازار کریپتو فراهم خواهد شد.

آیا شاخص قدرت دلار آمریکا به زیر ۱۰۰ سقوط خواهد کرد؟

در حالی که کاهش تورم و نرخ بهره به نفع دارایی‌های پرریسک مثل بیت کوین و سهام است، شاخص قدرت دلار آمریکا (DXY) در هفته اخیر به شدت کاهش یافته است و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند این روند ادامه داشته باشد.

از ابتدای هفته تاکنون، شاخص دلار آمریکا بیش از ۲٪ کاهش یافته و به زیر ۱۰۲ رسیده است که پایین‌ترین سطح از اواسط ماه آگوست (مرداد) محسوب می‌شود.

کریپتو اد (Crypto Ed)، تحلیلگر مطرح بازار رمزارزها معتقد است دلار آمریکا همچنان به ریزش ادامه خواهد داد:

DXY در بلندمدت به ۹۲ سقوط خواهد کرد؛ اتفاقی که کمک می‌کند بیت کوین به اوج‌های قیمتی جدیدی برسد.

نمودار شاخص دلار آمریکا تایم فریم ۳ روزه - منبع: Crypto Ed/X
نمودار شاخص دلار آمریکا تایم فریم ۳ روزه – منبع: Crypto Ed/X

رشد دوباره ترازنامه فدرال رزرو

داده‌های فدرال رزرو نشان می‌دهد رشد ترازنامه آن برای اولین بار از ماه آگوست حدود ۲ میلیارد دلار افزایش یافته است. رشد ترازنامه فدرال رزرو معمولا به نفع دارایی‌های پرریسک است و به افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران منجر می‌شود.

نمودار ترازنامه فدرال رزرو - منبع: St. Louis Fed
نمودار ترازنامه فدرال رزرو – منبع: St. Louis Fed

علیرغم پیش‌بینی‌های مثبت، لین آلدن (Lyn Alden)، اقتصاددان مطرح معتقد است نقدینگی فعلی هنوز در وضعیت ایده‌آل برای تاثیر مثبت بر بازار دارایی‌های پرریسک قرار نگرفته است.

وی روز پنجشنبه در توییتی در این رابطه گفت:

رشد شاخص‌های نقدینگی جهانی پس از افزایش اخیر دوباره متوقف شد و توافقات بازخرید اوراق قرضه دولتی در نیمه اول ماه دسامبر صورت نگرفت. با این حال، موضع داویش فدرال رزرو و کاهش DXY به افزایش بیشتر نقدینگی در بازار منجر شد.

توییت لین آلدن
منبع:‌ X

منبع
میهن بلاکچین

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا