اخبار خارجی

بانک مرکزی چین شرکت فعال معاملات رمز ارزها را تعطیل کرد

دو نهاد نظارتی در پایتخت چین به فعالیت‌های یک شرکت در حوزه معاملات رمز ارزها شک کرده و آن را تعطیل کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از u.today بانک خلق چین (PBoC) فعالیت‌های شرکت Tongdao را مرتبط با ارائه سرویس مبادلات رمز ارز دانسته و وبسایت آن را از دسترس خارج کرده‌اند.

بانک خلق چین سایت یک شرکت را از دسترس خارج کرده است

بانک مرکزی چین و دفتر مدیریت و نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی بار دیگر به کسب‌وکارها و بانک‌های محلی یادآور شدند که اجازه مشارکت در معاملات رمز ارزها را ندارند و هرگز با شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال و صرافی‌های رمزارز همکاری نکنند.

دفتر تجاری بانک مرکزی چین شرکت توسعه محصولات نرم‌افزاری Tongdao Cultural در پکن را به ارائه نرم‌افزار معاملات رمز ارزها متهم کرده است.

دولت چین علاوه بر فعالیت‌های مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال، معاملات آن و ارائه خدمات کریپتویی را در این کشور ممنوع کرده است.

به دنبال این ممنوعیت‌ها فعالیت‌های این شرکت ممنوع شده و وبسایت آنها از دسترس خارج شده است.

ماینرهای بیت کوین، اتریوم و سایر کوین‌هایی که با استفاده از الگوریتم POW استخراج می‌شوند دستگاه‌های ماینینگ خود را به حراج گذاشته و یا کشور چین را ترک کرده‌اند. مقصد آنها کشورهایی مانند قزاقستان و کانادا است که دولت آنها با وجود رمز ارزها مشکلی نداشته و هزینه برق در آنجا ارزان باشد.

در پی تحریم اخیر دولت چین علیه استخراج رمز ارزها، هش‌ریت بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه کرد. به عقیده کالین وو تحلیل‌گر حوزه ارزهای دیجیتال، بعید است هش‌ریت شبکه تا پایان سال به حالت قبلی باز گردد.

به نظر شما افزایش تحریم‌های دولتی و ممنوعیت فعالیت در چین می‌تواند جلوی بیت کوین را بگیرد؟

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا