مبتدی سرمایه گذاری

چگونه می‌توانیم در بحبوحه کرونا یک سرمایه‌گذار باشیم؟

شخص سرمایه‌گذار هیچ وقت با موقعیت‌های دشوار بیگانه نیست. همه سرمایه‌گذاران موقعیت‌های دشوار زیادی را از گذشته به یاد دارند. بحران کرونا نیز نوع جدیدی از این موقعیت‌های دشوار است که همواره سرمایه‌گذار در مورد آن فکر می‌کند و این سوال به ذهنش خطور می‌کند که آیا این بحران علیرغم دشواری‌هایی که دارد، می‌تواند موقعیت‌ها و فرصت‌هایی را برای سرمایه‌گذاری ایجاد نماید؟ من خودم به عنوان یک سرمایه‌گذار معتقدم که جواب این سوال بله است و همیشه وضعیت‌های دشوار موقعیت‌ها و فرصت‌هایی بی‌نظیر را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند. مهم نیست که دارایی مورد معامله شما چه باشد، تنها باید تحت تاثیر ترس و احساسات قرار نگیرید و اقدام به فروش دارایی‌های خود نکنید. این مسئله در جهان بیت کوین و ارز دیجیتال اهمیتی مضاعف پیدا می‌کند.

درسی که هر شخص سرمایه‌گذار می‌تواند از بیت کوین بگیرد

سرمایه‌گذار

به عنوان مثال، در اینجا نگاهی به ارز‌های دیجیتال می‌اندازیم. در سال ۲۰۱۹ و قبل از بحران کرونا، قیمت بیت کوین به حدود ۱۳۸۰۰ دلار رسید و سپس بازار کریپتو با افت مواجه شد و قیمت بیت کوین به حدود ۳۸۵۰ دلار رسید. چنین وضعیت‌هایی به وفور برای بیت کوین اتفاق افتاده است. در سال ۲۰۱۷ بود که قیمت این ارز به ۲۰۰۰۰ دلار رسید و یک سال بعد قیمت آن تا حدود ۳۱۰۰ دلار افت کرد. در این میان، افرادی که از این فراز و نشیب‌ها استفاده می‌کنند، سود زیادی را به جیب می‌زنند.

امروزه شاهد احیای بیت کوین بعد از سقوط به کانال ۳۰۰۰ دلار هستیم و این نشان می‌دهد که تنها ترس عامل این سقوط بوده است. اینک که ترس تا حدودی مرتفع شده و مردم توانسته‌اند بهتر فکر کنند، قیمت بیت کوین نیز در حال احیا و بهبود است. این ایده که در هنگام افت قیمت دارایی‌ها و در هنگام بحران باید اقدام به خرید کنیم، ایده‌ای تازه نیست و بسیاری از سرمایه‌گذاران با تجربه بر این باورند. شخص سرمایه‌گذار از چنین موقعیت‌هایی نهایت استفاده را می‌برد.

سرمایه‌گذاران زیادی را در جهان دیده‌ایم که از این استراتژی استفاده کرده‌اند. به عنوان مثال، وارن بافت (Warren Buffet) یکی از این افراد است که همواره بر این باور است که در مواقع وحشت مردم و بحران باید اقدام به خرید و سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی کرد که دارای ارزش بنیادین هستند. استفاده از این موقعیت‌ها می‌تواند سود‌هایی عظیم و جدی را برای فرد سرمایه‌گذار به ارمغان بیاورد.

بحران کرونا را می‌توان به عنوان موقعیتی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین و ارز دیجیتال و یا هر دارایی دیگری تلقی کرد. این بحران باعث ایجاد نوآوری‌هایی از جانب شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌شود و همین امر باعث می‌شود که سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها برای آینده رضایت‌بخش باشد. البته شرکت‌های کوچک و استارتاپ‌ها را نیز نباید فراموش کرد و هر کسی که در این بحران راه‌حلی برای مشکلات ارائه می‌دهد را باید لحاظ کرد. تنوع در سرمایه‌گذاری اصلی است که سرمایه‌گذار هرگز نباید فراموش کند.

غلبه سرمایه‌گذاری دیجیتال بر سرمایه‌گذاری سنتی بعید نیست

در خلال بحران همواره دیده‌ایم که محصولات بانکی و ارز‌ها شدیدا تحت تاثیر احساسات مردم افت می‌کنند. پس در خلال بحران کرونا نیز باید انتظار کم شدن ارزش ارز‌هایی مانند دلار و یورو را داشته باشیم. طبیعتا ارز‌های دیجیتال نیز از احساسات سرمایه‌گذاران در امان نیستند و آنها نیز تحت تاثیر ترس و احساسات قرار می‌گیرند. اما به مرور زمان افراد متوجه می‌شوند که دارایی‌های متعارف بسیار بیشتر در معرض احساسات و عواطف عموم هستند و همین امر سبب می‌شود که تعداد زیادی از افراد سرمایه‌گذار به این ارز‌ها هجوم بیاورند.

بنابراین این دوران می‌تواند دوران بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال و بیت کوین باشد. هر ارزی را که برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید، فراموش نکنید که صبورانه آن را نگهداری کنید. موقعیت‌هایی که در حال حاضر در پیش روی ما هستند، ممکن است بسیار بزرگتر از حد تصور ما باشند. به جهان بعد از کرونا و زمانی که این قیمت‌ها بازیابی می‌شوند، فکر کنید و فراموش نکنید که همواره برای هر سرمایه‌گذاری باید تحقیق خود را انجام داده و از مغز خود استفاده کنید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا