اخبار بیت کویناخبار عمومی

تحلیلگر معروف: قوانین جو بایدن تاثیر منفی بر قیمت بیت کوین می‌گذارد

چندین ماه از انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهور آمریکا می‌گذرد. بایدن تغییراتی ایجاد کرده است که می‌تواند بر قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد. 

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

رییس جمهور بایدن در آستانه اعمال قوانین جدید مالیات بر سرمایه است که تاثیر بسزایی بر افراد ثروتمند خواهد گذاشت. این قوانین با برنامه‌های کسب سرمایه و بدون آنکه بر اقتصاد تاثیر مخربی بگذارد، به دنبال ارائه شرایط سودمند به عموم مردم است.

نرخ مالیات پیشنهادی تا ۴۳.۴ درصد افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد این خبر بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر منفی داشته است، به طوری که قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود طی یک ماه گذشته رسیده است.

تاثیر منفی ریاست جمهوری بایدن بر روی قیمت بیت کوین

پیتر برانت یکی از معامله‌گران مشهور بازارهای مالی در خصوص برنامه‌های جدید مالیاتی اظهارنظر کرده و اذعان داشته است که این قوانین می‌توانند بر قیمت بیت کوین تاثیر منفی بگذارند. برانت در این خصوص گفته است:

ریاست جمهوری بایدن ممکن است به عامل بسیار منفی برای بیت کوین تبدیل شود. ذخایر بزرگ بیت کوین به بازار وارد می‌شوند تا مالیات بر سرمایه را پرداخت کنند. این مالیات‌ها در بعضی از ایالت‌ها تا ۵۵ درصد نیز افزایش می‌یابند.

برانت در ادامه بیان کرد که اظهارنظر وی به معنای روند نزولی بلندمدت بیت کوین نیست. وی خود را یکی از گاوهای آزادیخواه بیت کوین معرفی کرده است.

پروپوزال مالیات بایدن منجر به کاهش قیمت بیت کوین شده است

قانون جدید ممکن است باعث شود که افراد ثروتمند با مالیات بسیار سنگینی مواجه شوند. این خبر با کاهش ۱۵ درصدی قیمت بیت کوین طی هفته گذشته مصادف شده است. قیمت بیت کوین از ۶۰,۰۰۰ دلار در روز دوشنبه به کمتر از ۵۰,۰۰۰ دلار در روز یک‌شنبه کاهش یافت.

جسی پاول (Jesse Powell) مدیرعامل صرافی کراکن نیز در خصوص این قانون اظهارنظر کرده است. وی در توییتر از دنبال‌کنندگان خود پرسیده است که آیا نقل مکان به ایالت تگزاس می‌تواند ایده خوبی باشد یا خیر. وی در خصوص نقل مکان به پورتوریکو نیز گفته است که مالیات در این منطقه نیز بسیار زیاد است و شاید تنها راه حل این موضوع، نقل مکان به تگزاس باشد.

بایدن تاکنون چندین بسته اقتصادی بزرگ برای پرداخت به شهروندان آمریکایی را تصویب کرده است. این موضوع، عاملی منفی و نزولی برای بازار ارزهای دیجیتال در نظر گرفته میشد. هرچند به نظر می‌رسد تاثیرات قانون مالیاتی جدید بر رشد آتی بازار ارزهای دیجیتال تاثیر به مراتب بدتری خواهد داشت.

جو بایدن هم‌چنین در مراحل اولیه بررسی قانونگذاری بازار ارزهای دیجیتال است، به طوری که اخیرا گری گنسلر را به عنوان رییس جدید کمیسیون SEC منصوب کرده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا