اخبار خارجی

تمجید دو میلیاردر معروف از بیت کوین و اتریوم

بری اشترن‌لیخت (Barry Sternlicht) میلیاردر معروف بیان کرد به این دلیل بیت کوین در اختیار دارم که دولت آمریکا و تمام دولت‌های غربی تا ابد به چاپ پول ادامه می‌دهند.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین تلگراف، پس از صحبت‌های اخیر جیمی دیمن (Jamie Dimon) مدیرعامل جی‌پی مورگان که گفته بود بیت کوین بی‌ارزش است، دو میلیاردر معروف به مخالفت با او پرداخته‌اند. هرچند هر دو گفته‌اند که اتر ویژگی‌های مطلوب‌تری دارد.

بری اشترن‌لیخت هم‌بنیانگذار شرکت استاروود کپیتال گروپ طی مصاحبه با CNBC گفته است که در واقع طلا بی‌ارزش است و به این دلیل بیت کوین در اختیار دارد که تمام دولت‌های غربی به طور نامحدود پول چاپ می‌کنند.

تخمین زده می‌شود که سرمایه بری تقریبا ۴.۴ میلیارد دلار است. وی به خاطر سرمایه‌گذاری در بازار املاک از طریق شرکت خود شناخته شده است. این شرکت سرمایه‌گذاری در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است و تقریبا ۹۵ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت دارد.

در این مصاحبه از او پرسیده شد که نظر وی درباره مخالفتش با بیت کوین و بی‌ارزش خواندن آن چیست. وی در پاسخ گفت:

طلا نیز به نوعی بی‌ارزش است. نقره هم همینطور. منظورم این است که این فلزات کاربرد صنعتی دارند اما کاربرد آنها بسیار اندک است. به این دلیل بیت کوین در اختیار دارم که دولت‌های غربی اکنون و تا ابد پول چاپ می‌کنند.

مارک کوبان (Mark Cuban) مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس که سرمایه او ۴.۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود نیز نظر مشابه با اشترنلیخت دارد. کوبان در مصاحبه با CNBC گفته است که بیت کوین بهتر از طلا است. وی سپس گفت که به نظر او، اتریوم سرمایه‌گذاری بهتری است.

بری اشترنلیخت علیرغم آنکه بیت کوین را به طلا ترجیح داده است، از اتریوم نیز تمجید کرد و گفت:

بیت کوین یک کوین احمقانه است و به غیر از آنکه ذخیره ارزش باشد هدف واقعی دیگری ندارد و به شدت پر نوسان است. من مقداری اتر نیز دارم. اتر یک بیت کوین قابل برنامه‌ریزی است و رمز ارزهای بسیار زیادی بر بستر آن ایجاد شده‌اند.

وی افزود:

من به طور کل به فناوری بلاک چین و دفتر کل دیجیتال به شدت علاقمند شده‌ام. این فناوری همه چیز را تغییر می‌دهد.

هرچند میلیاردرهای دیگری وجود دارند که وارد عرصه رمزارزها نشده‌اند. لری فینک (Larry Fink) رییس بلک‌راک (BlackRock) بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان با ۹.۴ تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت بیان کرده است که نظر وی به جیمی دیمن نزدیکتر است.

وی گفت:

من با بیت کوین و آینده آن آشنا نیستم. بنابراین نمی‌توانم بگویم قیمت آن به ۸۰,۰۰۰ دلار می‌رسد یا صفر دلار. اما معتقدم رمزارزها نقش پررنگی ایفا خواهند کرد.

کوبان مدتی است که یکی از طرفداران سرسخت اتریوم است زیرا این بلاک چین حضور قوی در عرصه‌های دیفای و NFT دارد.

در ماه آوریل، وی پیدایش قراردادهای هوشمند را با رشد اینترنت در اواخر دهه ۱۹۹۰ مقایسه کرد.

کوبان در مصاحبه خود، خرید دوج کوین را توصیه کرده است زیرا این رمزارز، جالب است. وی بیت کوین را نیز جایگزین طلا دانسته است.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا