اخبار خارجی

مدیرعامل بایننس: تا ۱۰ سال آینده صرافی‌های غیرمتمرکز از صرافی‌های متمرکز پیشی می‌گیرند

مدیر اجرایی بزرگترین صرافی رمزارز جهان پیش‌بینی کرده است که دیفای و صرافی‌های غیرمتمرکز در بلندمدت عملکرد بهتری نسبت به رقبای متمرکز خود خواهند داشت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Dailyhodl، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، در مصاحبه با کانال یوتیوب Bankless پیش‌بینی کرده است که طی ۱۰ سال آتی پروژه‌های بلاکچین غیرمتمرکز عملکرد بهتری نسبت به امور مالی متمرکز (CeFi) و صرافی‌های متمرکز (CEX) خواهند داشت. وی در این خصوص گفت:

به نظرم در ۵ یا ۱۰ سال بعد، صرافی‌های غیرمتمرکز بزرگتر از صرافی‌های متمرکز خواهند بود. حداکثر تا ۱۰ سال آینده، صرافی‌های غیرمتمرکز و دیفای بزرگتر از CeFi خواهد شد.

ژائو هم‌چنین گفته که اگرچه معتقد است پروتکل‌های متمرکز کریپتو سرانجام توسط پروتکل‌های غیرمتمرکز از میدان رقابت خارج خواهند شد، اما در عین حال به آینده‌ای باور دارد که این دو مورد می‌توانند در کنار یکدیگر فعالیت داشته باشند، زیرا افراد بسیار زیادی هم‌چنان برای دسترسی به حساب‌های خود ترجیح می‌دهند از روش های سنتی استفاده کنند.

ژائو گفته است:

به نظرم زمان بسیار زیادی طول می‌کشد تا صرافی‌های متمرکز کاملا کنار گذاشته شوند، اما به نظرم ۵ یا ۱۰ سال زمان می‌برد تا دیفای بزرگتر از CeFi شود. در این بین، صرافی‌های متمرکز هم‌چنان در دهه‌های آتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

دلیل نظرم این است که افراد بسیار زیادی هم‌چنان ترجیح می‌دهند که از ایمیل و رمز عبور استفاده کنند. اگر از نسل والدین ما بپرسید، ترجیح می‌دهند به جای استفاده از فلش‌های USB برای کدگذاری بک‌آپ‌های کلیدهای خصوصی خود، از ایمیل و رمز عبور استفاده کنند.

به نظرم این فناوری تا نقطه‌ای بهبود خواهد یافت که استفاده از موارد غیرمتمرکز بسیار آسان‌تر شود. استفاده از این موارد آسان‌تر است زیرا مجبور به طی کردن مراحل خسته‌کننده احراز هویت نیستید و می‌توانید بر کیف پول خود کنترل کامل داشته باشید.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا