اخبار عمومی

صرافی بایننس دارایی‌های بیت کوین و BNB صندوق اضطراری SAFU را به USDC تبدیل کرد؛ علت چیست؟

در حالی که بازار برای هاوینگ بیت کوین آماده می‌شود، صرافی بایننس، دارایی‌های صندوق دارایی ایمن برای کاربران (SAFU) خود را به استیبل کوین USDC تبدیل کرد. این صرافی این اقدام خود را بخشی از تکامل صرافی برای «تطبیق با شرایط بازار» اعلام کرده است. با این تبدیل اکنون این صندوق ۳٪ از عرضه در گردش استیبل کوین USDC را در اختیار دارد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، بایننس امروز ۱۸ آوریل (۳۰ فروردین) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۱۰۰٪ دارایی‌های صندوق SAFU را به USDC منتقل می‌کند اما توضیحی در مورد دلیل آن ارائه نکرد، به جز اینکه قصد دارد از یک استیبل کوین قابل اعتماد، حسابرسی شده و شفاف برای SAFU استفاده کند که قابلیت اطمینان آن را بیشتر کرده و تضمین کند که دارایی آن در حد ۱ میلیارد دلار ثابت بماند.

اقدام بایننس برای تبدیل دارایی‌های بیت کوین و BNB به USDC

صندوق دارایی ایمن صرافی برای کاربران، یک صندوق بیمه اضطراری است که در سال ۲۰۱۸ برای محافظت از کاربران بایننس در شرایط سخت مانند هک شدن صرافی برای بازپرداخت خسارات پیش‌بینی نشده به کاربران تاسیس شد. دارایی‌های این صندوق اضطراری میلیارد دلاری قبلا در چند کیف پول نگهداری می‌شد: بیت کوین، تتر، True USD و BNB.

در حالی که دارایی‌های صندوق SAFU معمولا در حدود ۱ میلیارد دلار نگهداری می‌شود، ارزش آن در واکنش به حرکات بازار در گذشته نوسان داشته است.

توییت بایننس
منبع: X

بر اساس داده‌های اتراسکن (Etherscan)، آدرس کیف پول SAFU در ساعت ۲:۳۵ بامداد به وقت UTC (حدود ۶ صبح به وقت تهران) تنها با هزینه تراکنش ۱.۸۸ دلار، دارایی‌های خود را به ۸۰۰ میلیون USDC در شبکه اتریوم تبدیل کرده است.

همچنین، انتقال ۱.۳۶ میلیون BNB به ارزش حدود ۷۵۴ میلیون دلار و انتقال ۱۶٬۲۷۷ BTC به عنوان بخشی از این فرآیند تبدیل صورت گرفته است.

صندوق بیمه میلیارد دلاری بایننس اکنون حدود ۳٪ از عرضه ۳۲.۶ میلیارد دلاری استیبل کوین Circle را تشکیل می‌دهد.

این دومین تبدیل دارایی‌های این صندوق در بیش از یک سال است. در مارس ۲۰۲۳، بایننس اعلام کرد که دارایی‌های دلار بایننس (BUSD) در صندوق SAFU را با تتر و TrueUSD (TUSD) جایگزین کرده است.

این اقدام در آن زمان در پاسخ به یک سرکوب نظارتی بر عملکرد شرکت پکسوس (Paxos) ناشر BUSD بود که اعلام کرد انتشار این استیبل کوین با پشتوانه صرافی بایننس را متوقف خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا