اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

بایننس یک پلتفرم ساخت NFT مبتنی بر هوش مصنوعی به نام بیکاسو را راه‌اندازی کرد

صرافی بایننس روز گذشته یک پلتفرم ساخت NFT مبتنی بر هوش مصنوعی با نام «بیکاسو» راه‌اندازی کرد. این پلتفرم که نسخه بتا آن فعلا عرضه شده است، تنها در ۲.۵ ساعت موفق شد ۱۰،۰۰۰ توکن NFT مینت کند.

به گزارش کوین تلگراف، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس روز گذشته در رشته توییتی از راه‌اندازی پلتفرم ساخت NFT مبتنی بر هوش مصنوعی Bicasso خبر داد. به گفته ژائو کاربران از این پس می‌توانند دیدگاه‌های خلاقانه خود را با استفاده از هوش مصنوعی به NFT تبدیل کنند.

تنها ۲.۵ ساعت پس از راه‌اندازی نسخه بتا بیکاسو، این پلتفرم موفق شد ۱۰،۰۰۰ توکن NFT مینت کند. با این حال، به گفته ژائو حجم بالای درخواست‌ها کمی هوش مصنوعی بیکاسو را تحت فشار قرار داده است.

توییت ژائو
منبع: توییتر

بیکاسو یک ابزار تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی است که شبیه به دیگر پلتفرم‌های هنری هوش مصنوعی مانند DALL-E کار می‌کند. کاربران می‌توانند تصویری مانند عکس پروفایل خود را برای تبدیل به NFT در این هوش مصنوعی آپلود کنند و یا تصویر دلخواه خود را تنها با تایپ جزئیات مدنظر ایجاد نمایند.

بر اساس داده‌های اولیه، ۹۹۰۹ کاربر حداقل یک توکن NFT در نسخه بتا بیکاسو مینت کرده‌اند. با این حال، از آنجایی که این پلتفرم در نسخه بتا قرار دارد، امکان فروش این توکن‌ها وجود ندارد. البته کاربران مختلفی خلاقیت خود را در فضای توییتر به اشتراک گذاشتند.

توییت بیکاسو
منبع: توییتر

به دنبال راه‌اندازی نسخه آزمایشی پلتفرم بیکاسو، صرافی بایننس در توییتی از اشکالات جزئی این هوش مصنوعی خبر داد. بایننس در توییتی در این رابطه نوشت:

تیم ما در حال حاضر در تلاش است تا توانایی سرورها را افزایش دهد تا خطاها کاهش یابد و فرآیند مینت کردن آسان‌تر شود.

به گفته بایننس، آن دسته از کاربرانی که موفق به مینت NFT در ۱۰،۰۰۰ ظرفیت نسخه بتا نشدند می‌توانند در لیست انتظار ثبت‌نام کنند و پس از عرضه نسخه نهایی، از این پلتفرم استفاده کنند.

تصویر مقابل، جدیدترین NFT ای پلتفرم بیکاسو است که تنها چند ساعت از مینت آن می‌گذرد.

آخرین NFT مینت شده با هوش مصنوعی بیکاسو
آخرین NFT مینت شده با هوش مصنوعی بیکاسو
یکی از نخستین NFTهای مینت شده با هوش مصنوعی بیکاسو
یکی از نخستین NFTهای مینت شده با هوش مصنوعی بیکاسو

Generative art، الگوی جدیدی در دنیای هنر است که با استفاده کلی یا جزئی از یک سیستم رایانه‌ای مستقل ایجاد می‌شود. در تاریخ ۲۸ فوریه، پلتفرم حراجی کریستیز توکن NFT شماره ۷۲۴ فیدنزا (Fidenza)، اثر تیلور هابز را موفق شد به قیمت ۴۴۰،۰۰۰ دلار بفروشد. جالب است بدانید این NFT با یک الگوریتم کامپیوتری ایجاد شده بود.

در ماه آگوست نیز هوش مصنوعی گوگل کلاود تمامی NFT های مجموعه بورد ایپ یات کلاب را به آثار هنری ساخته‌شده با ماشین‌های هوش مصنوعی تبدیل کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا