اخبار خارجی

سرویس استخراج BTC.com از کشور چین خارج خواهد شد

استخر و شرکت استخراج BIT از بازار کشور چین خارج می‌شود. این شرکت دلیل خروج خود از کشور چین را پیروی از اقدامات قانونی این کشور عنوان کرده است.

BTC.com نیز همانند سایر صرافی‌ها، استخرهای استخراج و شرکت‌های مرتبط با رمزارز از کشور چین خارج خواهد شد.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از beincrypto، طبق گزارش کمیسیون SEC، شرکت استخراج رمزارز BIT از کشور چین خارج خواهد شد. BTC.com فعالیت و تعاملات خود با بازار کشور چین را متوقف خواهد کرد. دلیل این اقدام، پیروی و مطابقت از قوانین داخلی کشور چین عنوان شده است.

این وبسایت از تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۲۱ دیگر کاربران جدید و حساب‌های بسته شده کاربران کشور چین را ثبت نام نخواهد کرد. اگرچه این اقدام بر وضعیت مالی این شرکت تاثیر منفی می‌گذارد، اما BIT معتقد است که رشد جهانی بیشتری در پیش رو قرار دارد.

خارج شدن شرکت استخراج رمزارز BIT از کشور چین

شرکت BIT بر استخراج رمزارز، استخرهای استخراج و دیتاسنترها معطوف است. به علاوه، این وبسایت سرویس‌های استخراج رمزارزهایی نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و لایت کوین را ارائه می‌دهد. 

اخیرا سایر شرکت‌هایی که در زمینه استخراج رمزارز فعالیت می‌کنند نیز از کشور چین خارج شده‌اند. در صدر این شرکت‌ها، استخر استخراج اتریوم SparkPool قرار دارد که در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال جاری از کشور چین خارج شد.

استخر SparkPool دومین استخر استخراج اتریوم جهان است. این شرکت به کاربران خود گفته است که دلیل این اقدام، پیروی از الزامات قانونی کشور چین است.

علاوه بر این، در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۲۱، استخر استخراج بیت کوین AntPool نیز دسترسی IP به کاربران چینی را متوقف کرده است. این شرکت نیز دلیل اقدام خود را پیروی از قوانین ذکر کرده است.

ادامه سرکوب عرصه رمزارزها توسط چین

اخبار سرکوب عرصه رمزارزها توسط دولت چین هم‌چنان ادامه دارد. در اواخر ماه جولای، بانک مرکزی چین مجددا بر برنامه‌های خود مبنی بر فشار به صنعت رمزارز تاکید کرده است.

پس از بیانیه بانک مرکزی، دولت چین سایت‌های مهم مرتبط با رمزارز نظیر کوین مارکت کپ و CoinGecko را مسدود کرده است. اوایل ماه جاری، دولت چین استخراج رمزارز را به «فهرست منفی» خود افزود که طی آن، سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این صنعت در فهرست ممنوعه قرار گرفته است.

بسیاری از کسب‌وکارها و افراد حاضر در عرصه رمزارزها به دلیل پیروی از سرکوبی این عرصه توسط دولت چین، از این کشور خارج شده‌اند. BTC.com فقط یکی از نمونه‌های این موضوع است. هرچند، همزمان با این سرکوبی شاهد رشد شرکت‌ها و فارم‌های استخراج در نیویورک و تگزاس هستیم.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا